Jakie śruby można nabyć?

Fachowcy często zastanawiają się, jakie śruby mogą być wybrane od producentów tego konkretnego asortymentu. Łatwo zauważyć, że tych elementów jest tak naprawdę – rok po roku kalendarzowym – coraz więcej. Co konkretnie oferują porządne firmy? Co zrobić, jeśli po przejrzeniu całej oferty nie znajdziecie takich elementów, które będą Wam pod wieloma względami odpowiadały?

Co jest w ofercie dobrego producenta?

Można na przykład bez żadnego problemu zdecydować się na śruby z łbem sześciokątnym. Ta grupa jest bardzo liczna. Do wyboru są na przykład akcesoria sześciokątne z pełnym lub niepełnym gwintem. Tak samo, jak śruby drobnozwojne. Również z pełnym albo niepełnym gwintem. Klienci mogą też zdecydować się na śruby do połączeń sprężanych albo niesprężanych. Jakie jeszcze opcje są do Waszej dyspozycji? To śruby do konstrukcji stalowych, śruby z kołnierzem, elementy pasowane z łbem sześciokątnym z gwintem długim, elementy pasowane z gwintem krótkim, akcesoria do konstrukcji. Można również kupić śruby pasowane typu HV – spełniające normę DIN 7999.

Bardzo popularne są także akcesoria z gniazdem sześciokątnym. Tutaj wyróżniamy między innymi śruby imbusowe (DIN 912/ISO 4762/PN 82302). Czym charakteryzują się zaś takie akcesoria? Tego typu śruby imbusowe mają metryczny lub drobnozwojny rodzaj gwintu. Jakie występują tutaj klasy własności? To dokładnie 8.8, 10.9 i 12.9. Śruby imbusowe powstają przy użyciu rozmaitych materiałów. To na przykład stal węglowa, stal kwasoodporna, stal nierdzewna itp. Warto zauważyć, że są one bardzo dokładnie, pieczołowicie zabezpieczone przed korozją. W końcu zastosowano tutaj takie dodatkowe elementy, jak na przykład ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy lub ocynk galwaniczny. Alternatywnie stosuje się również proces o nazwie oksydowanie. Śruby imbusowe są stosowane w rozmaitych sytuacjach. Na przykład do różnego rodzaju mocowań, a także w trakcie budowy maszyn – technicznych, przemysłowych itp.

Pełną ofertę śrub znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/

Jakie jeszcze akcesoria można kupić?

Po przejrzeniu całej oferty nie znaleźliście takich elementów, które Wam odpowiadają? Okazuje się, że firma STALMUT gwarantuje także szereg innych opcji do wyboru. Można bowiem zdecydować się na przykład na śruby dwustronne, motylkowe, kciukowe, oczkowe, fundamentowe, dociskowe, wieńcowe… Generalnie fachowcy mają prawie 30 dodatkowych rodzajów tych elementów złącznych. Zawsze można skontaktować się z tymi osobami również po to, aby specjaliści wykonali egzemplarze na konkretne zamówienie. Biorąc pod uwagę podane gabaryty, parametry techniczne itp.

Dowiedz się więcej na normydin.pl