Jakie zastosowanie mają palety plastikowe H1?

schoeller - palety (3).jpg

Palety higieniczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli wielu branż. Dzieje się tak, ponieważ mają one naprawdę wiele zalet i wyróżniają się wytrzymałością oraz pojemnością. W tym artykule przedstawimy specyfikę oraz zalety palet plastikowych H1.

Jaka jest specyfika palety H1 (higienicznej)?

Paleta higieniczna H1 najczęściej jest produkowana w wymiarach 120 centymetrów na 80 centymetrów. Warto podkreślić, że jest ona wykonana z naprawdę wysokiej jakości tworzywa, jednocześnie paleta jest lekka. Wiele osób wybiera palety H1, ponieważ są one odporne na odkształcenia i zniszczenia pod wpływem niskiej oraz wysokiej temperatury. Mowa tutaj o wytrzymałości od minus czterdziestu stopni Celsjusza do aż siedemdziesięciu stopni Celsjusza na plusie. Bardzo dużo osób wybiera palety H1 ze względu na możliwość łatwego ich przymocowania do wózków widłowych. Taka zaleta znacząco wpływa na mobilność produktów umieszczonych na paletach. Co więcej, czyszczenie palety H1 nie sprawia żadnych większych problemów. Palety plastikowe h1 są dostępne na rynku głównie w kolorze żółtym oraz szarym.

Jakie zastosowanie mają palety plastikowe H1?

Paleta higieniczna H1 najczęściej jest użytkowana w branży spożywczej. Spełnia ona standardy sanepidu, które są bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o żywność. Mowa tutaj o przewozie głównie warzyw, owoców, ale również mięs i wędlin. Jeżeli chodzi jednak o branżę mięsną, to paleta H1 musi być urozmaicona o specjalne skrzynie do przewozu wytworów mięsnych. Warto również podkreślić, że paleta H1 idealnie nadaje się do przechowywania oraz transportują produktów z przemysłu farmaceutycznego, jak i kosmetycznego.

Jakie zalety mają plastikowe palety H1?

Plastikowe palety H1 mają bardzo dużo zalet, co sprawia, że są chętnie wybierane przez przedstawicieli wielu branż. Po pierwsze, pojemnik jest wykonany z plastiku, co ułatwia i usprawnia proces czyszczenia przedmiotu. Co więcej, w porównaniu do tego ile można załadować na paletę to ma ona bardzo niską wagę. Nie można również pominąć faktu, że palety H1 spełniają bardzo wysoki standard higieniczny, co wyróżnia je na tle innych opakowań. Bardzo dużą zaletą jest również fakt, że paleta H1 jest odporna zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, co umożliwia przetrzymywanie jej w różnych warunkach.