Jet Peel Pro — głębokie oczyszczanie skóry z natychmiastowym efektem

Jet Peel Pro — głębokie oczyszczanie skóry z natychmiastowym efektem

Jet Peel Pro jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów na twarz. Jest to opatentowana metoda oczyszczania skóry, która wykorzystuje małe strumienie poruszające się z prędkością dźwięku. Zabieg na twarz jest często stosowany w leczeniu plam pigmentacyjnych, wyprysków i blizn.

Jak działa zabieg Jet Peel Pro?

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, Jet Peel Pro jest łagodny dla skóry i nieinwazyjny. Jet Peel Pro to stosunkowo nowy zabieg kosmetyczny, podczas którego na skórę aplikuje się małymi strumieniami mieszankę wodno-gazową. Górna warstwa skóry jest delikatnie usuwana przez strumień aerozolu, bez bólu i bez wnikania w głąb skóry. Dzięki tej nieinwazyjnej metodzie naskórek jest stale zaopatrywany w tlen.

Przed zabiegiem metodą Jet Peel Pro skóra zostaje oczyszczona i uwolniona z zanieczyszczeń, sebum i zrogowaceń. Następnie przeprowadza się drenaż limfatyczny górnej warstwy skóry, który pomaga usunąć szkodliwe substancje ze skóry. Po oczyszczeniu skóry przeprowadza się peeling za pomocą strumieni przenikających z prędkością ponaddźwiękową. W przypadku silnego rogowacenia skóry lub dużej ilości zanieczyszczeń można również zastosować odpowiednie kwasy.

Aplikatora strumieniowego można też używać do nakładania serum i wysoce skoncentrowanych substancji kosmetycznych, dostosowanych do danego rodzaju skóry i jej potrzeb. Mogą to być witaminy, kwas hialuronowy lub przeciwutleniacze. W ostatnim kroku aplikowana jest dostosowana do rodzaju skóry maska, która pomaga intensywnie nawilżyć chłonną już skórę metodą JetPeelPro.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Jet Peel Pro?

Jet Peel Pro poprawia cerę i dodaje jej blasku. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Skóra wygląda na wyraźnie świeższą, gładszą i bardziej witalną. Jet Peel Pro działa również przeciwstarzeniowo — minimalizuje drobne linie i zmarszczki.

Zabieg jest polecany dla osób w każdym wieku i przy każdym stanie skóry. Jednak do leczenia chorej skóry (trądzik, trądzik różowaty lub łuszczyca) lub do korygowania blizn zaleca się używanie bardziej intensywnych peelingów.

Jaka pielęgnacja jest zalecana po zabiegu Jet Peel Pro?

Przez pierwsze trzy do czterech dni po zabiegu metodą Jet Peel Pro należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. W przeciwieństwie do porównywalnych metod peelingu, po Jet Peel Pro nie trzeba rezygnować ze sportu. Dla optymalnej pielęgnacji leczonej skóry zalecane są produkty z filtrem przeciwsłonecznym i ukierunkowanymi składnikami aktywnymi.

Zabieg daje natychmiastowy zastrzyk świeżości, a efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Po czterech do sześciu sesjach widać efekt o długotrwałym działaniu, dlatego większość pacjentów poddawana jest zabiegom w odstępach miesięcznych.