Kawa z pianką – jak dobrze spienić mleko?

Kawa na trwałe wpisała się w europejską kulturę. Dziś trudno wyobrazić sobie bez niej spotkania towarzyskie. Wiele osób wręcz zaczyna dzień od ukochanej małej czarnej. Tę serwować można na wiele sposobów. Prosty i elegancki sposób podania to kawa z mleczną pianką. Jak ją zrobić w domu? Ważny etap to spienienie mleka.

Kawa w domu jak od baristy – jak to zrobić?

Wiele osób ma swoją ulubioną kawiarnię słynącą z wyśmienitej kawy. Jak osiągnąć taki efekt w domu? Bardzo ważna jest sama kawa – powinna pochodzić z renomowanej palarni, zawierać starannie wyselekcjonowane ziarna. Na jej jakości nie warto oszczędzać.Druga kwestia to odpowiedni sprzęt i umiejętności. Nie trzeba od razu kupować profesjonalnego ekspresu. Wystarczy kawiarka i – dla tych którzy uwielbiają kawę z mleczną pianką – specjalny spieniacz, dzięki któremu mleko szybko nabierze lekkości i puszystości. Jeśli chodzi o wprawę, najlepiej uzbroić się w cierpliwość. Kilka prób i kawa będzie zachwycać smakiem, aromatem i sposobem podania.

Dlaczego warto wyposażyć kuchnię w spieniacz do mleka?

Spienienie mleka domowymi sposobami bywa żmudne i czasochłonne. Czasem mimo starać się nie udaje albo pianka szybko traci sprężystość. Zamiast tracić czas na dawne metody, lepiej wyposażyć się w specjalne akcesoria, które ułatwią to zadanie.Sklepy oferują aktualnie specjalne spieniacze do mleka na domowy użytek. Te są niedrogie, a zapewniają skuteczne spienienie mleka w kilka sekund. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Profesjonalny spieniacz do mleka zaoszczędzi czas, a przede wszystkim pozwoli cieszyć się idealnie kremową pianką na kawie w domu.

Czym się kierować przy wyborze spieniacza?

Pierwsza decyzja, którą trzeba podjąć, jeśli chodzi o spieniacze do mleka, to wybór typu urządzenia. W sklepach dostępne są spieniacze do mleka ręczne, tłoczone i elektryczne.Ręczne spieniacze są nieduże i tanie, a pozwalają skuteczne spienić mleko w domowych warunkach. Alternatywą może być spieniacz tłoczony, który pozwoli spienić większą ilość mleka w krótkim czasie – to opcja idealna na przyjmowanie gości. Droższy, ale jednocześnie bardzo komfortowy i szybki, jest spieniacz elektryczny – tego urządzenia często używa się także w kawiarniach.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.