Koszula do karmienia – na co zwrócić uwagę wybierając koszule nocną do karmienia?

Każda mama, która decyduje się karmić swoje dziecko piersią, zasługuje na komfort, który dają nowoczesne koszule do karmienia. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu!

Długość rękawów

Koszula do karmienia, tak samo jak zwykła koszula nocna, powinna dawać Ci ciepło – przy podejmowaniu decyzji, weź zatem pod uwagę temperaturę, jaka panuje w Twojej sypialni. Koszule na ramiączka mogą być bardzo seksowne i kobiece, a przy tym wygodne – zwykle przy ramiączku znajduje się specjalne zapięcie, które umożliwia wyjęcie piersi – ale jeśli na dworze jest bardzo zimno, lub Twoja sypialnia jest chłodniejszym pomieszczeniem, zdecyduj się na taką, która posiada rękawki.

Rodzaj “dostępu” do piersi

Cały urok koszul do karmienia polega na tym, że umożliwiają one podanie dziecku piersi bez konieczności zdejmowania górnej części piżamy czy podwijania koszuli niemal do samej szyi. Możesz zdecydować się na koszulę dwuwarstwową, gdzie jedna warstwa lekko nachodzi na drugą, ukrywając rozcięcie na pierś. Innym rozwiązaniem są koszule ze specjalnymi klipsami, które szybko odepniesz jedną ręką. Możesz także skusić się na wspomniany wyżej model z odpinanymi ramiączkami.

Naturalny i przewiewny materiał

Koszulę do karmienia prawdopodobnie będziesz użytkować przez co najmniej kilka miesięcy – powinna więc być ona wykonana z solidnego materiału, który nie skurczy się po pierwszym praniu. Materiał, z jakiego uszyta jest ta część garderoby, musi być także delikatny w dotyku i nie powodować uczuleń – w końcu koszula będzie miała kontakt z delikatną skórą dziecka. Najlepiej sprawdzą się materiały naturalne, takie jak bawełna.

Wygląd

W końcu to, że zostałaś mamą, nie powinno stanowić powodu, by przestać o siebie dbać! Kiedy karmisz piersią, Twój biust prezentuje się bardzo atrakcyjnie – wybierz więc model koszuli, który podkreśli ten walor. Zwróć też uwagę na wykończenie oraz kolory – na rynku dostępnych jest wiele koszul w motywy kwiatowe, groszki czy kokardki. Dzięki dobrze dobranej koszuli staniesz się zadowoloną i modną mamą!