Krem z mocznikiem do pięt stworzony z myślą o kobiecych stopach

Każdego dnia kobiece stopy narażone są na liczne podrażnienia, które wraz z upływem czasu mogą prowadzić do poważnych problemów dermatologicznych. Aby do tego nie dopuścić, ratunkiem dla suchych i zniszczonych stóp jest krem z mocznikiem do pięt – jego stosowanie może korzystnie wpłynąć na wygląd i kondycję skóry. Dzięki czemu można zapomnieć o bólu i dyskomforcie i na nowo cieszyć się długimi spacerami czy nawet bieganiem.

Główne składniki kremu z mocznikiem do pięt

Wybór jakichkolwiek kosmetyków nie jest prostym zadaniem. Drogeryjne półki uginają się bowiem pod ciężarem ogromnej ilości kremów, balsamów, żeli, peelingów, odżywek przeznaczonych do pielęgnacji każdej części ciała. Spośród całej masy kosmetyków, warto jednak świadomie wybierać te, które najlepiej spełniają oczekiwania naszej skóry. Jednym z nich jest krem z mocznikiem do pięt – https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-pekajacych-piet-extra/, który został opracowany specjalnie z myślą o kobietach mających problemy z suchą i popękaną skórą stóp. Najlepiej, aby tego rodzaju kosmetyk do codziennej pielęgnacji zawierał także inne wartościowe składniki, takie jak masło shea, oleje i wyciągi roślinne, panthenol. Dzięki nim odbudowany zostanie płaszcz hydrolipidowy skóry, stanie się ona bardziej miękka, elastyczna, a przez to mniej podatna na podrażnienia. Dodatkowo jeszcze np. alantoina ma działanie przeciwzapalne i pomaga stymulować regenerację naskórka.

Jak krem z mocznikiem do pięt wpływa na Twoje stopy?

Stosowanie dobrych kosmetyków i systematyczne wykonywanie choćby prostych zabiegów pielęgnacyjnych pozwala zapomnieć o problemach ze stopami, a tym samym o ograniczeniach, jakie mogą one powodować. Dopasowany krem z mocznikiem do pięt, aplikowany codziennie na wysuszoną i popękaną skórę stóp to dla nich ratunek przed znacznie poważniejszymi podrażnieniami, a nawet chorobami dermatologicznymi. Ten jeden kosmetyk korzystnie wpływa na naskórek – zmiękcza go i uelastycznia, zabezpiecza także przed nadmierną utratą wody, łagodzi podrażnienia, a dzięki dużej zawartości mocznika – wspomaga złuszczanie martwego naskórka oraz stymuluje procesy rogowacenia. To wystarczy, aby całym rokiem dbać o wygląd i zdrowie stóp, a wszystko to zupełnie bez wychodzenia z domu – w zaciszu własnej łazienki.