Łóżko kontynentalne czy zwykłe?

W dzisiejszych czasach wybór łóżek jest wręcz ogromny. W dobrych sklepach można znaleźć łóżka drewniane, tapicerowane, łóżka z pojemnikiem czy szufladami, albo łóżka kontynentalne, które pod pewnymi względami są podobne do łóżek tapicerowanych. Jak się w tym wszystkim połapać? Sprawdź nasz poradnik!

Jakie są rodzaje łóżek i które warto wybrać?

W dobrych sklepach i salonach sypialnianych jest naprawdę mnóstwo ciekawych modeli łóżek do spania. Warto wymienić łóżka drewniane, tapicerowane, kontynentalne, łóżka z pojemnikiem, z szufladami czy łóżka dla dzieci w mniejszym rozmiarze. Najpopularniejsze są zwykłe łóżka zrobione z drewna. Do wyboru mamy tutaj najczęściej drewno sosnowe, brzozowe, bukowe, olchowe czy dębowe. Takie łóżka są dość podobne do siebie, mają stosunkowo prosty i surowy wygląd, w czym tkwi zarówno ich zaleta, jak i wada. Łóżko drewniane sprawdzi się do domku w górach czy do klasycznie urządzonej sypialni, dobrze prezentuje się zwłaszcza w otoczeniu innych mebli z drewna. Łóżko tapicerowane to drewniana konstrukcja obita materiałem, tkaniną czy skórą. Takie łóżka mają bardziej nowoczesny wygląd i częściej można je spotkać we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznych, w wersji glamour albo innej, gdzie ceni się ciekawie zaprojektowane przedmioty. Są także łóżka kontynentalne, które pod pewnymi względami przypominają łóżka tapicerowane.

Jaki typ łóżka wybrać i gdzie je najlepiej kupić?

Czy warto rozważyć wybór łóżka kontynentalnego? To zależy. Takie łóżko ma najczęściej wielopoziomową budowę i składa się z co najmniej kilku elementów. W przeciwieństwie do łóżka tapicerowanego, w modelu kontynentalnym materac znajduje się najczęściej na równi z ramą łóżka, podczas gdy w łóżkach tapicerowanych zwykłego typu materac często znajduje się w środku ramy i na pierwszy rzut oka jest niewidoczny.

Interesuje cię wybór łóżka drewnianego, tapicerowanego czy kontynentalnego? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj i jakość zastosowanych do produkcji materiałów. Coraz częściej w sklepach z łóżkami można dziś spotkać tanie modele niskiej jakości, łóżka zrobione ze sklejki drewnianej, z plastiku lub elementów drewnopodobnych. To wszystko bezpośrednio przekłada się na jakość. Taki mebel nie posłużymy nam zbyt długo, więc w gruncie rzeczy są to wyrzucone w błoto pieniądze. Gdzie zatem kupić łóżko dobrej jakości, aby nie żałować i żeby mebel służył nam dzielnie przez wiele lat? Sprawdź salon sypialniany Expert Snu. Łóżka sprzedawane w tym miejscu to wyłącznie polska produkcja, co daje gwarancję wysokiej jakości i wykonania z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół.

Łóżka kontynentalne a zwykłe – czym się różnią?

Wiele osób zastanawia się, jakie łóżko wybrać. Czy lepiej postawić na klasyczne rozwiązanie, czyli zwykłe łóżko drewniane lub tapicerowane, czy może jednak lepiej wybrać łóżko kontynentalne? Przyjrzymy się, co je łączy, a co dzieli. Podstawowa różnica pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a zwykłym łóżkiem, to bez wątpienia przede wszystkim wysokość całej konstrukcji oraz budowa ramy. Łóżka w stylu kontynentalnym mają zwykle znacznie bardziej masywny wygląd porównaniu do zwykłych łóżek tapicerowanych, czy łóżek z drewna. Z tego powodu podczas planowania sypialni koniecznie trzeba wziąć pod uwagę dokładne wymiary takiego wnętrza. W tej sytuacji liczy się przede wszystkim długość oraz szerokość pokoju oraz jego wysokość. Łóżka kontynentalne są dość masywne i niekiedy mogą sprawiać przytłaczające wrażenie. Taki mebel niekoniecznie sprawdzi się w małej sypialni, bo może czasami odrobinę przytłaczać i dominować nad resztą otoczenia. Jeśli ktoś jednak jest zdecydowany na takie łóżko, to trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na zagłówek łóżka, bo w modelach tapicerowanych oraz łóżkach kontynentalnych zagłówek jest często o wiele szerszy niż w klasycznych łóżkach zrobionych z drewna. Jest to celowy zabieg, bo zagłówek to często najbardziej zwracający uwagę element łóżka. Jednak takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Ozdobny, zwracający uwagę zagłówek będzie automatycznie powodował, że całą uwaga skupi się na łóżku, kompletnie ignorując resztę sypialni. Charakterystyczny zagłówek to nie jest również dobry pomysł w przypadku niewielkich wnętrz, gdzie mamy do czynienia z bardzo ograniczoną przestrzenią. Masz dylemat, czy łóżko kontynentalne sprawdzi się w twojej sypialni? Najlepiej udaj się do salonu Expert Snu w Krakowie. Tam na miejscu obejrzysz i porównasz poszczególne modele łóżek. Expert Snu to dobry sklep z łóżkami w Krakowie, warto zapoznać się z asortymentem.

Łóżko kontynentalne do sypialni – czy warto?

Wiesz już, czym z grubsza różnią się łóżka kontynentalne od innych typów łóżek i jakie są cechy charakterystyczne takiego mebla. Łóżka typu kontynentalnego odróżniają się od innych modeli wielopoziomową budową. Klasyczne drewniane łóżko ma najczęściej prostą budowę, przez co większość łóżek tego typu jest do siebie bardzo podobna. Łóżka tapicerowane mają bardziej nowoczesny wygląd, a opcja obicia konstrukcji tkaniną daje wiele możliwości aranżacji. Nieco inaczej jest z łóżkami kontynentalnymi. Takie łóżko składa się najczęściej z kilku różnych elementów. Podstawa jest zwykle umieszczona na krótkich nóżkach łóżka. W łóżkach kontynentalnych materac zwykle kładzie się na ramie łóżka, przez co cała konstrukcja łóżka wydaje się nieco wyższa. Charakterystyczną cechą takich łóżek kontynentalnych jest też to, że w tym przypadku materac znajduje się na równym poziomie w stosunku do ramy łóżka. Co jeszcze różni łóżka tapicerowane od kontynentalnych? W łóżkach tapicerowanych materac jest często po prostu niewidoczny, co ma wpływ na ogólny wygląd całego mebla i wpływa także na to, w jaki sposób można zaaranżować sypialnię. Kiedy tak naprawdę warto wybrać takie łóżko? Jeśli dysponujemy większą niż standardowo sypialnią i możemy sobie pozwolić na masywne łóżko. To także dobry wybór, gdy chcemy zdecydować się na naprawdę ładne i estetyczne łóżko i zależy nam, aby było odpowiednio wyeksponowane na tle reszty sypialni. Gdzie szukać takich pięknych łóżek? Bez wątpienia w salonie sypialnianym Expert Snu. To dobry sklep z łóżkami i materacami w Krakowie!