LTE w P9 Lite – nowy wymiar możliwości

Nowoczesne smartfony to poniekąd podręczne urządzenia do obsługi Internetu. A telefony takie jak P9 Lite od Huawei zostały zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z sieci stało się nie tylko przyjemnością, ale też było o wiele prostsze i szybsze niż do tej pory

Internet – bez sieci ani rusz

Jeszcze dwie dekady temu korzystanie z Internetu było raczej przywilejem niż standardem. Nie każdy miał dostęp do sieci, szybkość transferu była dramatycznie niska w porównaniu do tego, co oferują operatorzy obecnie. W przypadku nowoczesnych technologii i elektroniki, kilka lat to niemal epoka, dlatego też na przestrzeni lat byliśmy świadkami prawdziwej rewolucji w tej dziedzinie.

Jej efektów nie trzeba szukać daleko. Otaczają nas coraz lepsze i bardziej funkcjonalne sprzęty, które zmieniają codzienność nie do poznania. A prawdziwym symbolem „lepszego” można określić telefony komórkowe. Urządzenia te jeszcze niedawno pozwalały niemal wyłącznie na wykonywanie połączeń i wysyłanie oraz odbieranie wiadomości tekstowych. Wraz z postępem w elektronice oraz rozwojem komunikacji sieciowej komórki zyskały nowe funkcje, przez co zaczęto je nazywać smartfonami.

Dziś chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania w rzeczywistości pozbawionej smartfonów i stałego dostępu do Internetu. Nawet pomimo tego, że niemal każdy telefon dostępny na rynku obsługuje technologię LTE, komfort i jakość korzystania z sieci może być zupełnie różny w przypadku różnych modeli smartfonów. Jednym z lepszych urządzeń w kontekście użytkowania Internetu bez wątpienia jest Huawei P9 Lite. To „lżejsza” wersja kultowego telefonu azjatyckiego producenta, która bardzo szybko podbiła serca zarówno użytkowników, jak i ekspertów.

LTE – co to takiego?

Long Term Evolution to nowoczesny format bezprzewodowego przesyłu danych GSM, który wykorzystywany jest w przypadku urządzeń mobilnych. To także bezpośredni następca systemów trzeciej generacji, które pomimo sporych walorów użytkowych pozostawiały wiele do życzenia, szczególnie w przypadku nowszych telefonów i aplikacji. LTE często bywa określane jako 4G.

Zgodnie z przeprowadzonymi testami prędkość LTE może dochodzić nawet do 150 Mb/s, co operatorzy komórkowi często podkreślają w materiałach promocyjnych. Musisz jednak pamiętać, że faktyczna szybkość Internetu zależy w dużej mierze od posiadanego telefonu. I to kolejny argument przemawiający za takim urządzeniem, jak P9 Lite.

LTE odznacza się jeszcze dwiema zaletami, których nie sposób pominąć. Nie dość, że jest odporny na zakłócenia i nadzwyczaj stabilny, to do tego niemal nie ulega opóźnieniom. Ich wartość z reguły nie jest większa niż kilka milisekund, co dla użytkownika jest zupełnie niezauważalne.

Internet w Huawei P9 Lite

Korzystanie z zasobów sieci za pomocą telefonu od Huawei to nowa jakość na rynku. Odpowiednio dopasowane podzespoły gwarantują płynne działanie urządzenia nawet przy dużej intensyfikacji pracy. A do tego szybkie łącze LTE to gwarancja błyskawicznego pobierania z Internetu nawet bardzo dużych plików. Żadnym kłopotem nie będą już aktualizacje systemu czy obszerne aplikacje.

Z LTE zadowoleni będą także miłośnicy filmów i seriali – format pozwala na oglądanie wideo w jakości HD bez konieczności oczekiwania na jego załadowanie, wystarczy kliknąć odtwarzanie i cieszyć się nowym odcinkiem ulubionej produkcji. Long Term Evolution przydaje się też przy płatnościach w sieci, gdyż o wiele rzadziej dochodzi do przerw w transmisji, które mogą spowodować unieważnienie lub błędy transakcji.

Huawei P9 Lite to świetny telefon do obsługi sieci. Rewelacyjnie daje sobie radę tak w warunkach służbowych, jak i prywatnych. Jeżeli dzięki Internetowi świat staje się mniejszy, to dzięki P9 Lite znajdzie się on w zasięgu twojego kciuka.