Mocne i zdrowe paznokcie – jaką odżywkę wybrać?

Zabiegi regeneracyjne powinny bazować na stosowaniu odpowiedniej jakości produktów. Na rynku dostępne są jednak różnorodne preparaty, dlatego wybór właściwego kosmetyku nie zawsze jest łatwy. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób działają produkty przeznaczone do pielęgnacji paznokci.

Rodzaje

Kosmetyki dostępne na rynku bazują na różnorodnych komponentach. Kupując odzywkę do paznokci, stymulującą wzrost, warto wziąć pod uwagę, czy zawiera ona kolagen oraz cenne witaminy. Preparaty z tego segmentu zazwyczaj oznakowane są angielskim słowem „growth”. Odżywki, stymulujące wzrost, nie są droższe od preparatów ochronnych i regeneracyjnych.  Środki odbudowujące produkuje się na bazie wapnia oraz keratyny. Odzywki dla osób, zmagających się z łamliwością i rozdwajaniem paznokci, zawierają natomiast witaminy E, F, C oraz B7. Chcąc utwardzić płytkę, warto zdecydować się na zakup produktu z pyłem diamentowym i proteinami jedwabiu. Na rynku dostępne są również odżywki o wielofazowym działaniu. Mogą one nie tylko poprawiać strukturę płytki, ale stymulować wzrost paznokci. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę, ale i zastosowanie. Warto również uwzględnić strukturę swoich paznokci. Kobiety w ciąży nie powinny stosować produktów o intensywnym działaniu. Dla klientek tych świetne rozwiązanie stanowią preparaty, zawierające naturalne składniki.

Zabiegi na bazie produktów polimerowych

Lakiery hybrydowe nie są szkodliwe. Na paznokcie w niekorzystny sposób oddziałują jednak lampy UV wykorzystywane w trakcie zabiegu na bazie produktów polimerowych. Płytka staje się więc łamliwa i osłabiona. Chcąc wzmocnić swoje paznokcie, warto stosować odżywki regeneracyjne oraz olejki. Wszystkie produkty powinny zawierać substancje nawilżające i cenne witaminy.

Chcąc mieć zdrowe paznokcie, warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniej jakości odżywek lub olejków. Duże znaczenie ma również dieta. Produkty, zawierające cenne składniki odżywcze, korzystnie wpływają bowiem na strukturę oraz wygląd paznokci.