Najchętniej kupowane gadżety elektroniczne. TOP 4

Zdajemy sobie sprawę, że otaczająca nas technologia jest bardzo mobilna. Sprzęt elektroniczny, a zwłaszcza urządzenia przenośne, cieszą się wielką popularnością. Najnowszy smartfon Samsung, Sony czy HTC, laptop oraz tablet to wielka trójka. Popularnością cieszą się także smartwatche, gogle VR, odtwarzacze mp3, pendrive’y, aparaty fotograficzne itd. Poniżej TOP 4 najpopularniejszych urządzeń mobilnych.

Chętnie śledzimy premiery najnowszego sprzętu – niedawno zadebiutował m.in. Galaxy A8, Lenovo Miix 630 czy też tablet Galaxy Tab S4. Najnowszy smartfon Samsung to sprzęt ze średniej półki cenowej, ale za to oferujący naprawdę wiele możliwości – nie mniej niż flagowiec Samsung Galaxy S8. Smartfony to z pewnością najpopularniejsze urządzenia mobilne, ale warto wspomnieć też o innych – poniżej nasz TOP 4.

Smartfony

Nasze zestawienie musimy rozpocząć od smartfonów – niewielki sprzęt o dużych możliwościach często zastępuje nam komputer. Możemy sprawdzić pocztę, przesłać pliki, porozmawiać na żywo itd. Wykonywanie telefonów i przesyłanie SMS-ów to jego podstawowe funkcje, zeszły już na dalszy plan. Połączenie z Internetem umożliwia wiele działań, więc nic dziwnego, że mają tylu zwolenników. Galaxy A8 czy Sony Xperia XZ2 mają tak wiele funkcji, że mogą zastąpić wiele innych urządzeń.

Laptopy

Dobry smartfon – jak np. Samsung Galaxy S8 lub flagowy model HTC – może posłużyć za komputer, ale są sytuacje, w których laptop będzie niezbędny. Łatwiej się na nim pracuje, np. redaguje dokumenty czy wykonuje projekt graficzny. Obecnie produkowane są naprawdę nieduże modele – lekkie i poręczne, dzięki czemu możemy je zabrać wszędzie, także na wyjazd.

Tablety

Połączeniem smartfonu i notebooka jest zaś tablet – staje się coraz bardziej powszechny i nic dziwnego, że producenci dbają, aby oferował coraz więcej funkcji. Odpowiadają na potrzeby użytkowników, którzy oczekują jak największej funkcjonalności. Tablety mają też pewne ograniczenia, ale często są bardzo pomocne. To cienkie i lekkie urządzenia, podobnie jak smartfony – np. Galaxy A8 czy LG G3. Wyposażone są w dotykowy ekran 7-10 cali. Sprawdzimy na nich pocztę, wejdziemy na strony www, oddamy się rozrywce, przeczytamy prasę i skorzystamy z licznych aplikacji. Tablety są też wyjątkowo wygodne w podróży, np. służbowej.

Aparat cyfrowy

Co prawda nowoczesne smartfony – jak Samsung Galaxy S8 czy HTC One M8 – są wyposażone w świetne aparaty fotograficzne, ale tradycyjne aparaty nadal są chętnie kupowane. Co prawda rzadziej decydujemy się na lustrzanki, ale za to polubiliśmy urządzenia z wymienną optyką. Są mniejsze, a dają wiele możliwości i znakomitej jakości fotografie. Warto mieć jednak i telefon umożliwiający wykonanie świetnych zdjęć, bo jednak duży aparat nie zawsze będziesz chciał ze sobą zabrać!