Normy ISO/DIN/PN

Coraz większe znaczenie mają odpowiedniej jakości produkty. Dzieje się tak naprawdę w każdej branży. Nie inaczej jest w przypadku śrub. Macie zamiar kupić coś porządnego? Interesują Was akcesoria solidne i wytrzymałe na długie lata, które będą charakteryzowały się bezawaryjnym działaniem? W takim razie warto zapoznać się z tym tematem.

Komu jest potrzebna konwersja norm?

Śruby spełniające normy ISO/DIN/PN to elementy złączne, które między innymi są wykonywane z odpowiedniej jakości komponentów. Takie materiały to gwarancja właściwej jakości, solidności oraz wytrzymałości. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na akcesoria z tej grupy. Dla osób początkujących te oznaczenia – ISO/DIN/PN – są dość enigmatyczne, prawda? W dalszej części artykułu dowiecie się, że sama konwersja nie stanowi zaś większego problemu. Kiedy przydaje się jednak wykonanie tego zadania? Chodzi choćby o właścicieli sklepów internetowych zajmujących się elementami złącznymi. Macie zamiar otworzyć się na rynki zagraniczne? W takiej sytuacji asortyment musi być przedstawiany dokładnie i pieczołowicie. Pamiętajcie, że Polskie Normy (PN) mają zasięg wyłącznie krajowy. Wobec powyższego informacja o nich może nie być wystarczająca dla kogoś z innego państwa. Konwersja norm przydaje się także ludziom, którzy mają zamiar coś kupić z tej dziedziny. Zauważyliście atrakcyjną ofertę? Chcecie być jednak pewni, że nabędziecie konkretne śruby, które będą spełniały normy PN? Na stronie zagranicznego dostawcy są natomiast najbardziej popularne normy ISO? W takiej sytuacji również przydaje się konwersja, aby nie dochodziło do żadnych niedomówień.

Konwersja norm – jak ją szybko wykonać?

Postanowiliśmy zrealizować to zadanie posługując się pewnym przykładem, by łatwiej było to zrozumieć. Na potrzeby tej czynności przyjęliśmy, że interesują nas śruby HV do połączeń sprężanych. Co zrobić, jeśli ktoś zna tylko normę PN 82343? W takiej sytuacji należy uruchomić stronę internetową stalmut.pl. Po co? Jest tam bowiem zlokalizowana bardzo pomocna wyszukiwarka. Wystarczy w odpowiednie miejsce wkleić albo wpisać normę ustanowioną przez Polski Komitet Normalizacyjny. Potem trzeba tylko kliknąć czerwony przycisk Szukaj. Dzięki temu zdobędziecie informację, że śruby HV do połączeń sprężanych mają również normy DIN 6914/ISO 7412. Staranne wykonanie tej czynności zagwarantuje Wam, iż nie pojawią się żadne bariery techniczne w aspekcie kupna lub sprzedaży tych elementów itp.