O czym pamiętać, wybierając fundusz inwestycyjny?

Fundusze inwestycyjne to interesująca propozycja dla osób chcących pomnażać swoje oszczędności. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy doborze optymalnej oferty funduszu?

Dzięki funduszom inwestycyjnym można zarobić więcej niż na lokatach, ale z drugiej strony należy pamiętać o tym, że to również ryzykowna metoda zarobku.

W przypadku funduszy jest jednak do wyboru wiele ofert, co pozwala na dobranie ich tak, aby uzyskać akceptowalny poziom ryzyka oraz zysku w zależności od oczekiwań inwestora. Podpowiadamy, na co należy patrzeć, aby zainwestować swoje środki najlepiej!

 Wybierz okres inwestycji

Pierwszym krokiem w celu wybrania odpowiedniego funduszu inwestycyjnego będzie określenie tak zwanego horyzontu czasowego inwestycji, czyli czasu jego trwania.

Do wyboru mamy fundusze, które pozwalają na ulokowanie pieniędzy zarówno na kilka miesięcy, jak i na kilka lat. Jeśli gotówki najpewniej nie będziemy potrzebowali, warto zdecydować się na fundusz długoterminowy.

Sprawdź ryzyko inwestycji

Drugi etap to zapoznanie się z ryzykiem generowanym przez dany fundusz. Warto pamiętać o tym, że najlepsze fundusze inwestycyjne od Viennalife – specjalistów w dziedzinie funduszy inwestycyjnych – mają pewien stopień ryzyka.

Jeśli chcemy inwestować krótkoterminowo, lepiej zdecydować się na fundusz bezpieczniejszy, chociaż szansa na zarobek będzie wtedy niższa. Gdy chodzi o inwestowanie na dłuższy okres, można już wybrać bardziej ryzykowne produkty.

Zapoznaj się z kosztami

Korzystanie z funduszy inwestycyjnych także jest związane z kosztami, dlatego warto pamiętać o tym, aby zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy.

 Pamiętaj o dywersyfikacji

Najlepiej nie inwestować tylko w jeden fundusz. Nawet mniejsze sumy warto podzielić na dwie lub więcej funduszy, aby dokonać dywersyfikacji ryzyka. Nawet wtedy, gdy jeden fundusz przyniesie straty, mamy szansę na zarobek na drugim.

Sprawdź już teraz najlepsze fundusze inwestycyjne od Viennalife i wybierz dla siebie takie, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania!