Oferta PKS Raciibórz

Oferta PKS Raciibórz

PKS Racibórz to firma, której początki sięgają roku tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego pierwszego. Wtedy to powstała placówka terenowa, która podległa była ekspozyturze w Gliwicach. Po wielu latach przekształceń i zmian, w styczniu 2001 roku, w wyniku komercjalizacji PKS, powstało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Raciborzu.

Oferta PKS Racibórz

W chwili obecnej PKS Racibórz jest głównym przewoźnikiem w tym powiecie. Obsługuje tereny wszystkich gmin, które położone są w okolicy, a także prowadzi regularną komunikację z sąsiednimi miastami.Dzięki PKS w Raciborzu odbywają się regularne, codzienne kursy, dzięki którym możliwy jest codzienny dojazd do pracy, do szkoły.W okresie wzmożonych szczytów przewozowych, czyli w godzinach porannych, pomiędzy godziną szóstą a ósmą oraz w godzinach popołudniowych, pomiędzy godziną dwunasta a szóstą, autobusy podstawiane są bardzo często, aby zrealizować wszystkie potrzeby przewozowe. Poza tym czasem autobusy kursują wprawdzie rzadziej, z przyczyn ekonomicznych, ale rozkład jazdy jest tak opracowany, aby każdy pasażer był zadowolony i bez problemu dotarł do miejsca docelowego.

Jak wygląda działalność PKS w Raciborzu?

PKS w Raciborzu to jednostka, która prężnie się rozwija. Posiada aż osiemdziesiąt osiem linii komunikacji zwykłej, która posiada czterysta dwadzieścia kursów obsługiwanych w dni powszednie. Znajdują się tu także linie komunikacji dalekobieżnej, do takich miast jak Cieszyn, Wisła, Katowice i Zakopane. W dni świąteczne, a także w soboty i niedziele kursów jest troszkę mniej, około siedemdziesięciu pięciu.Cała komunikacja odbywa się z wykorzystaniem dworca autobusowego, skąd bieg rozpoczyna większość linii. PKS w Raciborzu posiada aż dwieście dwadzieścia przystanków.

Co warto wiedzieć o PKS w Raciborzu?

PKS w Raciborzu świadczy także kompleksowe usługi dowozu uczniów do szkół w ościennych gminach. Oprócz tego uruchamiane są dodatkowe kursy, w związku z ograniczeniem kursowania pociągów, aby zapewnić dogodne połączenia.