Okulary korekcyjne męskie – jak dobrać odpowiednie?

Dla jednych mężczyzn okulary korekcyjne to przykra konieczność, dla drugich okazja do odmienienia wizerunku. Niemniej, zarówno jedni jak i drudzy, mogą być zadowoleni. Warunkiem jest, że wybiorą odpowiednie okulary korekcyjne męskie. Sprawdź, jak to uczynić!

Z czasem nawet osoby, które do tej pory mogły poszczycić się sokolim wzrokiem, zmuszone są sięgnąć po okulary korekcyjne. Nie warto lekceważyć wskazań i wraz z pogarszającym się widzeniem, udać się do okulisty na kontrolne badanie. Jeśli ten zaleci zakup okularów, warto zrobić to zgodnie z poniższymi wskazówkami. Dzięki temu będziesz czuć się w nich swobodnie, komfortowo i stylowo.

Czym kierować się przy wyborze okularów korekcyjnych męskich?

W ostatnich latach okulary stały się ważnym akcesorium, po które chętnie sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Te dodają charakteru, podkreślają rysy twarzy i mają niebagatelny wpływ na wizerunek. Nie należy jednak zapominać o najważniejszym – mają przede wszystkim korzystnie wpływać na poprawę wzroku. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, kiedy poszukujesz idealnych okularów korekcyjnych męskich.

  • Odpowiednia soczewka. Zawsze należy wybierać taką, jaką zasugerował okulista lub optyk. Dobrze dobrana soczewka wyznacza pole widzenia, które świadczy o faktycznej użyteczności wybranego modelu.
  • Kształtne oprawki. Przyjęło się, że kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy. Osoby o okrągłej buzi powinny sięgnąć po kanciaste warianty, z kolei osoby z mocno zaznaczonymi rysami, z powodzeniem mogą wybrać opcje zaokrąglone.
  • Właściwe proporcje. Okulary korekcyjne męskie powinny być dostosowane do wielkości Twojej twarzy – tak, aby wyglądały proporcjonalnie i zgrabnie. Nie mogą być ani za duże, ani zbyt małe. Muszą idealnie współgrać z Twoimi kształtami i rozstawem oczu.
  • Dobrze dobrany kolor oprawek. Zawsze warto postawić na oprawki kontrastujące z kolorem Twoich oczu czy włosów. U blondynów znakomicie sprawdzą się czarne, grafitowe i ciemnobrązowe oprawki, z kolei brunetom będą pasowały te w jaśniejszej tonacji, np. popielate czy jasnobrązowe.

Okulary korekcyjne męskie – najgorętsze trendy

Choć okulary powinno się dobrać według wspomnianych powyżej kryteriów, nie da się ukryć, że w każdym sezonie modne są inne modele. Na jakie kształty okularów korekcyjnych męskich panowie powinni zdecydować się w tym sezonie?

Zawsze na szczycie najchętniej wybieranych modeli znajdują się klasyki – okulary typu wayfarer czy clubmaster. Te pasują niemal do każdego kształtu twarzy, wystarczy tylko dobrać odpowiedni rozmiar do swoich proporcji. W tym sezonie królują również okrągłe propozycje. Mogą to być okulary korekcyjne męskie typu „lenonki” albo okulary „policyjne”, które do tej pory najczęściej były kojarzone z przeciwsłonecznymi modelami.

Podsumowując, propozycji dla mężczyzn, którzy muszą lub chcą sięgnąć po okulary korekcyjne, jest co niemiara. Warto przy wyborze kierować się swoimi preferencjami i postawić na model wygodny, dostosowany do kształtu twarzy.