Oświetlenie warsztatowe – jak je dobrać?

Odpowiednio przystosowane miejsce pracy to podstawa. Warunki w garażach czy warsztatach często nie sprzyjają wykonywaniu precyzyjnych zabiegów, dlatego konieczne są dodatkowe lampy i latarki. Podpowiadamy, jak dobrać oświetlenie warsztatowe!

Oświetlenie warsztatowe – jakie wybrać?

Na oświetlenie warsztatowe składają się różne urządzenia. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w przynajmniej jeden w reflektor roboczy o dużej mocy. Ogólnie rozjaśni pomieszczenie, a w razie potrzeby doświetli wybrany element pojazdu. Dodatkowo niezwykle przydatne są mniejsze lampy i latarki. W zależności od ich kształtu, wielkości oraz mocowania, można je umieścić w wybranym miejscu (np. w kabinie pojazdu, w komorze silnika, w pobliżu koła) lub trzymać w ręce.

Ważnym elementem wyposażenia oświetlenia warsztatowego są także lampy inspekcyjne. Nie tylko ogólnie poprawiają widoczność, ale też pomagają wykryć nawet najtrudniej dostrzegalne skazy, np. odbarwienia, nierówności czy mikrozarysowania. Takie akcesoria są głównie wykorzystywane przez lakierników, ale są przydatne także mechanikom i detailierom.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu oświetlenia warsztatowego?

Kompletując oświetlenie warsztatowe przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzeń. Najważniejsze są moc i intensywność emitowanego światła (lumeny i luxy), a także jego barwa/temperatura (kelwiny). Istotnym atrybutem jest też CRI, czyli współczynnik oddawania naturalnego wyglądu barw.

W przypadku oświetlenia warsztatowego niezwykle ważne są też wszystkie kwestie stricte związane z użytkowaniem sprzętu. Lampy przewodowe powinny mieć długie, nieskręcające się kable, a bezprzewodowe – sprawnie ładujące się baterie o długiej żywotności. Urządzenia muszą być także wytrzymałe. Warunki w warsztacie bywają naprawdę trudne, dlatego dobrze, by były odporne na zalanie, zapylenie i upadki (oznaczają je specjalne kody klas, takie jak np. IP65 czy IK07). Nie bez znaczenia są również sposób montażu, waga i wielkość sprzętu itp.

Gdzie kupić oświetlenie warsztatowe?

Zastanawiasz się, gdzie kupić oświetlenie warsztatowe dobrej jakości? Wybierz sklep, w którym znajdziesz urządzenia wyłącznie od renomowanych światowych producentów. Jednym z najlepszych punktów jest Auto Na Blask. Ten profesjonalny sklep autodetailingowy jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy zawsze z ogromną uważnością komponują asortyment. Obejmuje on m.in. cenione na całym świecie oświetlenie warsztatowe Scangrip. Wybierając lampy oraz latarki tej marki ma się pewność, że inwestuje się w specjalistyczny, funkcjonalny i wytrzymały sprzęt.

Auto Na Blask szybko realizuje zamówienia, dlatego od lat z powodzeniem zaopatruje klientów indywidualnych oraz fachowców z całej Polski. Wykwalifikowana obsługa zawsze chętnie służy pomocą. Bezpiecznie pakuje przesyłki, dlatego docierają na wskazany adres w nienagannym stanie. Do tego sklep oferuje niezwykle przystępne ceny i często organizuje różne promocje, zniżki, wyprzedaże itp.

Pełną ofertę produktów marki Scangrip w ANB znajdziesz na: https://autonablask.pl/producent/scangrip/.