Paleta plastikowa i jej najważniejsze właściwości

schoellerallibert.com - scho firma (4).jpg

Sprawna obsługa magazynów nie byłaby możliwa, gdyby nie odpowiednie nośniki – są to przede wszystkim palety plastikowe, które umożliwiają przenoszenie z miejsca na miejsce większej ilości produktów w opakowaniach zbiorczych. Jakie zalety powinny posiadać tego rodzaju nośniki?

Odpowiednie wymiary

Paleta plastikowa tylko wtedy będzie ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu, jeśli będzie posiadać odpowiednie wymiary. Produkty w opakowaniach zbiorczych najlepiej magazynować na nośnikach, które będą kompatybilne nie tylko z innymi paletami i skrzyniami, ale również z łatwością będzie można je przenosić z miejsca w miejsca z pomocą dostępnych maszyn, w tym między innymi wózków widłowych.

Paleta plastikowa od sprawdzonego producenta posiada takie właśnie właściwości – wytwarzana jest zgodnie z obowiązującymi normami, dzięki czemu jej wymiary dostosowane są maszyn stosowanych w przeładunkach. Istnieje co najmniej kilka najbardziej standardowych wymiarów palet, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprodukować również takie, które będą odpowiadały oczekiwaniom każdego kontrahenta i jego branży.

Trwały i higieniczny materiał

Do produkcji palet plastikowych wykorzystuje się odpowiedniej jakości tworzywo sztuczne. Jego parametry pozwalają na uzyskanie nośników, które będą trwałe i odporne na różnorodne czynniki zewnętrzne, w tym między innymi uszkodzenia mechaniczne, a także warunki atmosferyczne. Ponadto palety plastikowe są także bardzo higieniczne, dzięki czemu łatwo utrzymać je w odpowiedniej czystości.

Trwałość palet plastikowych jest znacznie lepsza od tych, które zostały wykonane z innych materiałów, np. drewna. Ponadto nie wymagają regularnej konserwacji, dzięki czemu ich utrzymanie jest znacznie mniej kosztowne. Są także znacznie lżejsze, a to ułatwi ich codzienną obsługę. Są bezproblemową inwestycją na długie lata.

Palety plastikowe dla różnych branż

Dla producenta palet plastikowych priorytetem jest to, aby każdy inwestor niezależnie do tego, w jakiej działa branży, znalazł produkt, który najlepiej będzie wpisywał się w potrzeby jego przedsiębiorstwa. Zawsze jest to Paleta plastikowa dosłownie „szyta na miarę”.

Z palet plastikowych korzystają różnorodne branże począwszy od spożywczej, a kończąc na kosmetycznej czy farmaceutycznej. Różnorodność typów i rozmiarów ułatwia dopasowanie ich idealnie do swoich potrzeb oraz preferencji. Jest to zawsze z korzyścią dla każdego inwestora i jego przedsiębiorstwa.