Pielęgnacja skóry po opalaniu – jakie kosmetyki do ciała wybrać?

Kosmetyki po opalaniu mają na celu złagodzenie negatywnych skutków nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, takie jak: pieczenie, suchość czy nadwrażliwość. Wybierając preparaty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji ciała po zażyciu kąpieli słonecznej, warto zwrócić uwagę na ich składniki. Skuteczny balsam po opalaniu zawierać będzie, np.: mocznik, kwas hialuronowy, masło shea, lipidy, witaminę A i E, pantenol, alantoinę czy wodę termalną.

Kosmetyki po opalaniu – na jakie składniki zwrócić uwagę?

Nadmierna ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych prowadzi do jej zaczerwienienia, podrażnień i przesuszania. W trakcie opalania skóra bowiem traci wodę oraz cenne lipidy. Kosmetyki po opalaniu powinny zatem zawierać odpowiednie składniki, które przywrócą skórze odpowiedni poziom nawilżania oraz wzmocnią osłabioną opalaniem warstwę hydrolipidową naskórka.

Wybierając dla siebie zestaw kosmetyków do pielęgnacji skóry, warto wybierać produkty posiadające w swoim składzie, np.:

  • masło shea, lipidy – zapobiegają przed utratą wody a także silne regenerują i odbudowują uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego skóry,
  • mocznik, kwas hialuronowy – wykazujące silne właściwości nawilżające,
  • pantenol, alantoina – łagodzące podrażnienia,
  • woda termalna – o właściwościach wzmacniających i regeneracyjnych,
  • witamina A i E – ujędrniające skórę i hamujące procesy starzenia się jej.

Zestaw kosmetyków po opalaniu można skompletować bez wychodzenia z domu, poprzez zakupy w drogerii online Superkoszyk.pl, która oferuje szeroki wybór produktów zarówno do pielęgnacji, jak i domowego użytku, np. odświeżacze Air Wick czy środki czystości.

Pielęgnacja skóry po opalaniu – jaki kosmetyk wybrać?

Marki kosmetyczne oferują szeroki wybór kosmetyków po opalaniu, od balsamów, kremów i żeli, po lekkie i wygodne w aplikacji pianki. Na rodzaj preparatu pielęgnacyjnego powinny zwrócić szczególnie uwagę osoby z bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień i alergii skórą. Z myślą o nich powstały kosmetyki hipoalergiczne, o łagodnych i naturalnym składzie, który nie powoduje reakcji alergicznych a dodatkowo skutecznie łagodzi poparzenia i zaczerwienienia skóry. Decydując się na zakupy w drogerii online, można otrzymać zestaw preparatów pielęgnacyjnych dla alergików, bez wychodzenia z domu.

Balsam po opalaniu – jak stosować?

Aby krem lub balsam po opalaniu był skuteczny, należy aplikować go na czystą i osuszoną skórę. Przed nałożeniem kosmetyku wystarczy dokładnie obmyć ciało z piasku, potu, chloru czy pozostałości, stosowanych wcześniej, preparatów z filtrem UV. Odpowiednio przygotowana skóra łatwiej będzie chłonąć aktywne substancje zawarte w środkach pielęgnacyjnych po opalaniu.