Pierścionek z kamieniem – jaki model wybrać na zaręczyny?

Jeśli pierścionek, to tylko z diamentem? Absolutnie nie! Jest wiele wspaniałych i eleganckich kamieni, które wspaniale prezentują się w pierścionku zaręczynowym. Poznaj je, odkryj ich moce i wybierz idealny dla swojej Drugiej Połowy.

Jaki pierścionek z kamieniem wybrać na zaręczyny?

Biżuteria z diamentem to klasa i ponadczasowość, ale warto poznać także inne kamienie. Pierścionki z diamentem to symbol trwałego uczucia oraz krystalicznego piękna, zachwycają od wieków swoim blaskiem.

Diament to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, który tworzy się we wnętrzu ziemi przez miliony lat, w warunkach bardzo wysokiego ciśnienia i temperatury około 1200°C. Magia diamentów intryguje z ogromną mocą, ale inne kamienie szlachetne również mają cenne walory, piękno i siłę – poznajmy je bliżej, by wybrać idealny pierścionek z kamieniem.

Pierścionki zaręczynowe z rubinem

Rubin, za sprawą swojej głębokiej czerwonej barwy, od razu kojarzy się z miłością i jest często wybierany przez zakochane pary. Taki pierścionek z kamieniem spodoba się każdej romantycznej duszy – nasycony kolor rubinowej czerwieni symbolizuje wielką prawdziwą miłość. Według wierzeń, dodaje energii i pewności siebie.

Pierścionek z topazem

Topaz to kamień o wyjątkowej kolorystyce. Do wyboru są białe, fioletowe, błękitne, niebiesko-zielone, pomarańczowe i różowe. Idealnie pasują do każdej kobiety, która ma swój styl, lubi podkreślać swój indywidualizm i nie lubi nudy. Jeśli wierzysz w moc minerałów, topaz dodaje energii, wspomaga procesy regeneracyjne i ułatwia zasypianie.

Pierścionki zaręczynowe z ametystem

Ametyst wyróżnia się przede wszystkim przepięknym fiołkowym kolorem. Przypisuje się mu działanie uspokajające – kamień ten koi i uwalnia umysł od natrętnych, negatywnych myśli, a oprócz tego pobudza kreatywność.

Wydobywa się go w zasadzie na całym świecie. Co ciekawe, złoża ametystu występują także w Polsce, szczególnie w okolicach Szklarskiej Poręby oraz w Tatrach. W związku z tym pierścionek z ametystem to świetny pomysł, jeśli łączy Was także miłość do gór.

Pierścionki z tanzanitem

Tanzanit występuje tylko w południowej Tanzanii, skąd też pochodzi jego nazwa. Został odkryty w latach 60. XX wieku, ale jego złoża są na wyczerpaniu. To jeden z najrzadszych i najbardziej unikatowych kamieni, w dodatku zachwyca niebiesko-fioletową barwą.

Ma w sobie klasę i elegancję, jest ponadczasowy i oryginalny, chętnie wybierany przez panie, które wysoko cenią szyk i indywidualizm. Według przekonań pomaga połączyć energię serca z energią umysłu oraz leczyć duszę.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir zyskał dużą popularność, gdyż pierścionek zaręczynowy z tym kamieniem nosiła księżna Diana – dokładnie był on ozdobiony 18-karatowym, białym złotem oraz 12-karatowym cejlońskim szafirem otoczonym i 14 mniejszymi brylantami. Najpiękniejsze są okazy granatowe, ale do wyboru są też białe i różowe o subtelnym designie. Są one symbolem czystości i nieśmiertelności, a dodatkowo wzmacniają intuicję osoby, która je nosi.