Plafoniera – kiedy warto zamontować ją w swoim wnętrzu?

Wybór właściwego oświetlenia to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką należy podjąć w czasie remontu. Aby cieszyć się jasnym, ale przy tym klimatycznym wnętrzem, trzeba pamiętać o zaplanowaniu oświetlenia głównego, zadaniowego oraz dekoracyjnego. Jako centralny punkt świetlny najlepiej sprawdzi się plafoniera.

Jakie są rodzaje plafonier?

Oferta plafonów dostępnych w sklepach jest bardzo szeroka. Lampy te mogą różnić się wielkością, kształtem oraz stylem. Niektóre modele posiadają dodatkowe zdobienia lub przeszklenia, które doskonale podkreślają styl salonu lub sypialni urządzonej w stylu glamour.Wybierając plafonierę do kuchni lub łazienki, warto wybrać model o podwyższonej odporności na wilgotność, a także zwiększonej jasności, który zapewni równomierne oświetlenie w całym pomieszczeniu. Chcąc zestawić plafon z innymi punktami świetlnymi, np. kinkietami, warto postawić na prosty, okrągły model, który nie zaburzy proporcji danego wnętrza.

Do jakiego stylu najlepiej pasują plafoniery?

Ze względu na swoją prostą konstrukcję plafoniera doskonale odnajduje się niemal w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni czy łazience, jak i w sypialni lub salonie. Aby jednak w pełni korzystać z jej uniwersalności i piękna, warto wybrać model dostosowany do stylu danego wnętrza.W pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym najlepiej sprawdzą się proste plafony o ostro zakończonych krawędziach. We wnętrzu w stylu glamour warto zdecydować się na zdobne modele, np. wykonane z drobnych kryształków lub w kształcie diamentu. Miłośnicy stylu vintage lub boho mogą odnaleźć w ofercie sklepów plafoniery z abażurem lub dekoracjami z postarzanego złota.

Plafoniera to doskonały wybór oświetlenia, szczególnie małych i niskich pomieszczeń. Szeroki wybór tego rodzaju lamp sprawia, że można dopasować je do każdego stylu oraz dodatków wykorzystanych w aranżacji danego wnętrza.