Płatności BlueCash – na czym polegają?

Żyjemy w świecie, gdzie wszystko dzieje się szybko. Jednym kliknięciem możemy uzyskać dostęp do informacji, pozyskać interesujące nas usługi i zamówić produkty, których potrzebujemy. BlueCash to jedna z najpopularniejszych usług dostarczających szybkie płatności dla sklepów eCommerce w Polsce. Sprawdźmy, w jaki sposób działa i co ją wyróżnia.

Błyskawiczna transakcja oznacza krótszy czas oczekiwania na zamówienie. Dotyczy to zarówno pizzy na dowóz, jak i kursów online, kosmetyków, ubrań i wszystkiego, co można kupić w internecie. Dlatego klienci bardzo często korzystają z różnych płatności online w tym z płatności BlueCash. Jak one działają?

Czym jest BlueCash?

BlueCash to system przelewów natychmiastowych, dzięki któremu płacenie w sklepach internetowych jest szybkie, proste i bezpieczne. Rocznie, dzięki tej usłudze wykonuje się ponad 6 milionów przelewów. Właściciele sklepów online, którzy wdrożą na swojej stronie bramkę płatności opartą na BlueCash, dają swoim klientom możliwość natychmiastowego opłacania zamówień.

 

Po stronie użytkownika wygląda to dokładnie tak samo, jak przelew tradycyjny. Tymczasem działa to na zasadzie dwóch przelewów wewnętrznych realizowanych automatycznie. Jest to możliwe, gdyż BlueCash posiada konta we wszystkich bankach, które obsługuje.

Jakie są zalety korzystania z BlueCash?

Przede wszystkim klienci doceniają szybkie bramki płatności, bo znacznie przyspieszają i upraszczają proces płacenia w sklepach e-commerce. Każde takie miejsce, które udostępni możliwość przelewania środków przez BlueCash, może mieć pewność, że klienci będą chętniej dokonywać zakupu – w końcu jest to niezwykle wygodne.

Sprzedawcy i przedsiębiorcy implementujący takie rozwiązania na swoich stronach internetowych mają stałą kontrolę nad środkami i mogą w każdej chwili je wypłacić. BlueCash jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – również w święta i weekendy. Dzięki temu klienci mogą dokonywać zakupów wtedy, w czasie, który najbardziej im odpowiada.