Pomysły na aranżację wnętrz

Jak niebanalnie urządzić małe przestrzeń?

Większość ludzi, którzy mają dzieci stoi przed dylematem, jak urządzić małe mieszkanie tak, aby każdy z członków rodziny miał kawałek swojej przestrzeni i nie narzekał na brak prywatności, a jednocześnie niczego w tych czterech ścianach nie brakło.

Dommania.pl – wyposażenie wnętrz w jednym miejscu.

Mała kuchnia i duża rodzina

Jeśli mamy dużą rodzinę, pierwsze co powinniśmy zaplanować, to miejsce na stół i krzesła w takiej ilości, aby każdy z lokatorów miał swoje miejsce. Tutaj świetną alternatywą są rozsuwane stoły, które podczas posiłków stają się zdecydowanie większe, a po odejściu domowników od niego, można w łatwy sposób sprowadzić go do małych rozmiarów. Na rynku meblowym pojawiają się coraz częściej również stoły podwieszane pod sufitem, które zdecydowanie nie zabierają przestrzeni na podłodze, dając przy tym większy komfort podczas gotowania czy sprzątania. W kuchni powinno być przynajmniej jedno okno, które optycznie powiększa przestrzeń i dostarcza więcej światła do pomieszczenia. Ponadto okno jest świetną alternatywą do wentylowania kuchni podczas świątecznego gotowania czy generalnych porządków. Jeśli jednak nasza kuchnia nie posiada okna, zadbajmy o odpowiednie oświetlenie oraz kolor ścian. Meble kuchenne powinny być możliwie najbardziej pojemne. Ktoś, kto posiada dzieci wie, że zbuntowany niemowlak czy kapryszący nastolatek, jeśli nie znajdzie do jedzenia tego, czego chce, potrafi poruszyć niebo i ziemię. Warto jednak unikać takich buntów i zawczasu wyposażyć swoją kuchnię we wszystkie niezbędne potrawy. Przy licznej rodzinie konieczna jest duża lodówka, która powinna stać jak najbliżej ściany, z dala od zlewu oraz kuchenki gazowej bądź elektrycznej. Dzięki takiemu ustawieniu unikniemy „zabrania przestrzeni” przez chłodziarkę.

Pokój dla kilkorga rodzeństwa

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy posiadają liczne potomstwo, większość salonów meblowych czy sieci typu Ikea czy Castorama, oferuje swoim gościom ogromną ilość mebli dostosowanych do potrzeb dużych rodzin. O ile jeszcze dwoje niemowląt może się wspólnie bawić na jednej przestrzeni, tak w przypadku dziecka i nastolatka czy dwojga nastolatków, sprawa się komplikuje. Łóżka piętrowe to sposób na sen dla dzieci nie starszych niż 12 lat. Później już trzeba myśleć jak dać dziecku kawałek „swojej przestrzeni”. Świetnym rozwiązaniem dla takich pomieszczeń jest postawienie ścianki działowej, a następnie odpowiednie urządzenie każdego z pomieszczeń. Nie zapominajmy, że w pokoju dziecka i nastolatka koniecznie powinno znaleźć się łóżko, biurko z krzesłem (najlepiej ergonomicznym), regal na książki, dodatkowe półki na ścianach np.na radioodtwarzacz, szafa na ubrania, lampka nocna i kosz na śmieci. Nowoczesna dekoracja ścian w Twoim domu? Sprawdź wysokiej jakości beton architektoniczny na kosbud.com.pl