Posadzka z żywicy poliuretanowej – piękno i funkcjonalność

Z czego wykonać podłogę w mieszkaniu? Coraz częściej wybieraną alternatywą dla drewna czy paneli staje się żywica. Tworzy efekt jednolitej, gładkiej posadzki, co doskonale wpasowuje się we wnętrza w niemal każdym stylu. Jej zaletą jest wyjątkowo udane połączenie estetyk i funkcjonalności.

Czym jest żywica poliuretanowa?

Posadzka żywiczna wykonywana jest z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej. To specjalne, elastyczne, a więc dość łatwe do rozprowadzenia mieszaniny, które dobrze wypełniają wszelkie luki i nierówności. Po zaschnięciu tworzą na powierzchni podłogi stylową, gładką posadzkę. Żywica poliuretanowa uchodzi za trwalszą, bardziej odporną zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i promieniowanie słoneczne. Nadaje się także do stosowania na zewnątrz.

Zalety podłogi z żywicy poliuretanowej

Dlaczego warto postawić na posadzkę żywiczną? Po pierwsze, ta jest niezwykle wytrzymała. Mocna, łatwa w czyszczeniu, odporna na wilgoć nadaje się także do stosowania w kuchniach czy łazienkach.Ze względu na swój wyjątkowy charakter doda klasy każdemu wnętrzu. Jest prosta, minimalistyczna, dostępna w różnych odcieniach. Stanowi idealne tło dla wyjątkowych mebli czy dodatków. Nie odwraca od nich uwagi, a stanowi estetyczne dopełnienie. Podłogi z żywicy poliuretanowej cieszą się największą popularnością wśród osób lubiących styl minimalistyczny, loftowy i nowoczesny. To stylowe i bardzo trwałe rozwiązanie na lata – podłoga długo zachowa swój piękny wygląd.

Komu zlecić wykonanie podłogi z żywicy?

Jeśli podłoga żywiczna ma estetycznie się prezentować i być odporna na wilgoć oraz uszkodzenia, musi zostać wykonana przez fachowców. Ważna jest jakość mieszaniny, ale i jej odpowiednie rozprowadzenie.Marząc o posadzce z żywicy w domu, warto poszukać firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach. Najlepiej by miała co najmniej kilkuletnie doświadczenie i mogła pochwalić się już zrealizowanymi projektami, w których żywica poliuretanowa gra w pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Zadowoleni klienci to najlepsza gwarancja jakości.