Preparaty do szybkiej dezynfekcji powierzchni

Preparaty do szybkiej dezynfekcji powierzchni

Gabinety lekarskie, stomatologiczne, kosmetyczne, salony tatuażu czy szpitale – to tylko niektóre miejsca, gdzie niezwykłą wagę przywiązuje się czystości pomieszczeń oraz używanych w nich sprzętów. Zachowanie tam odpowiedniej higieny powierzchni wpływa na zdrowie zarówno pacjentów i klientów tych miejsc, jak i ich pracowników. Jak tego dokonać?

Sposoby na szybką dezynfekcję powierzchni – preparaty z alkoholem

Szybka dezynfekcja powierzchni w miejscach, o których zostało wspomniane powyżej, jest kluczowa, gdy trzeba wykonywać ją po każdej wizycie pacjenta bądź klienta. Pracownicy powtarzają tę czynność wielokrotnie w ciągu dnia, musi być więc to łatwy i szybki sposób na pozbycie się wszelkich niechcianych wirusów i bakterii. Najbardziej popularne jest stosowanie specjalistycznych płynów od dezynfekcji na bazie alkoholu. Ich działanie jest szybkie i łatwe, jednak lepiej nie rozpylać ich w obecności pacjentów.

Szybka dezynfekcja powierzchni bez alkoholu

Alternatywą jest używanie produktów, które w swoim składzie nie posiadają alkoholu. Używa się ich głównie do powierzchni, które są delikatne i wrażliwe na działanie alkoholu. Należą do nich różnego rodzaju plastiki (np. PE, PET, PS, PC), guma i silikon, płyty plexi, skóra naturalna (oraz niektóre rodzaje syntetycznej skóry) i inne. Ważne, by podkreślić, iż nieprawidłowe reakcje powierzchni na alkohol mogą wystąpić dopiero po jakimś czasie.Zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe preparaty można stosować w formie płynu w atomizerze, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.

Specjalistyczne chusteczki do dezynfekcji

Jeśli jeszcze bardziej chcemy przyspieszyć proces dezynfekcji powierzchni, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne chusteczki. Bez problemu znajdziemy takie, które nasączone są preparatem bezalkoholowym, jak i tym na bazie alkoholu. Wystarczy wyjąć chusteczkę z opakowania, przetrzeć powierzchnię i gotowe! To bardzo szybka i łatwa metoda na pozbycie się niechcianych drobnoustrojów.

Jak widać na rynku znajduje się wiele rodzajów preparatów do szybkiej dezynfekcji powierzchni, więc każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.