Profesjonalna przecinarka do płytek – jaką warto wybrać?

Przecinarki do płytek to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie układanie kafelków podczas prac remontowo-budowlanych. Bez tego typu sprzętu niemożliwe byłoby wydajne oraz precyzyjne układanie glazury na ścianach czy podłogach. Profesjonalne przecinarki do płytek sprawdzają się również do przecinania kamienia i ceramiki w niektórych pracach artystycznych czy w tworzeniu infrastruktury drogowej. Szukasz specjalistycznego sprzętu? Dowiedz się, jaką przecinarkę do płytek warto wybrać.

Specjalistyczna przecinarka do płytek i betonu – niezbędna przy pracach remontowo-budowlanych

Każda firma budowlana realizująca prace budowlane, remontowe czy rozbiórkowe powinna wyposażyć się w wydajną i trwałą przecinarkę do cięcia płytek, która wpłynie na jakość oraz tempo realizowanych prac. Zapoznaj się z naszym przeglądem, w którego skład wchodzą najlepsze jakościowo przecinarki do płytek na rynku przeznaczone dla najbardziej wymagających fachowców.

Przecinarka do płytek Husqvarna TS 60

Przecinarki do płytek Husqvarna TS 60 to wysokiej jakości przecinarka do wszelkiego rodzaju glazury. Urządzenie pozwala na wykonywanie cięć o długości powyżej 700 mm, a także cięć wgłębnych i cięć pod kątem 45o. Dzięki temu prezentowany model przecinarki zapewnia dużą wszechstronność oraz wydajność. Przecinarki do płytek Husqvarna TS 60 wyposażone są w system zatrzymywania strumienia wody, dzięki czemu woda wraz ze ścierem pozostają w wózku podczas cięcia. Urządzenie ma kompaktowe gabaryty, składane nogi oraz koła, dzięki czemu jest proste w magazynowaniu i transportowaniu. Przecinarki TS 60 wyposażone są w silnik o mocy 1,8 kW pracujący na znamionowym napięciu 230 V. Ciężar przecinarki to zaledwie 36 kg.

Przecinarka stolikowa Altrad Belle Maxitile 260

Stolikowe przecinarki do płytek Altrad Belle Maxitile 260 to wyposażone w silnik elektryczny przecinarki umożliwiające sprawne cięcie płytek o zróżnicowanych wymiarach. Urządzenie napędza jednofazowy silnik elektryczny o mocy 0,65 kW. Jednostka napędowa pozwala na wykonywanie cięć o maksymalnej głębokości 40 mm i długości 650 mm. Prezentowane przecinarki do płytek są kompatybilne z tarczami o maksymalnej średnicy 200 mm. Altrad Belle Maxitile 260 zapewnia wysoką precyzję cięcia dzięki ruchomej głowicy tnącej oraz wyposażona jest w wydajny system nawadniania z 20,5 l zbiornikiem. Sprzęt umożliwia cięcie pod dowolnym kątem.

Przecinarka stolikowa Tyrolit TRE250

Przecinarki do płytek Tyrolit TRE250 wyposażone są w precyzyjne prowadnice oraz efektywną głowicę tnącą, którą napędza silnik elektryczny o mocy 1,3 kW. Model TRE250 posiada składaną podstawę stołu oraz kółka transportowe ułatwiające przenoszenie urządzenia. Jego prędkość obrotowa wynosi 2800 obr./min, a przecinarka współpracuje z tarczami o maksymalnej średnicy do 250 mm. Urządzenie tnie na maksymalną głębokość 60 mm i pozwala na cięcie płytek i innych materiałów budowlanych o długości do 1050 mm. Sprzęt waży 79 kg.