Przemysłowe środki czystości czy te pochodzące z drogerii?

Przemysłowe środki czystości czy te pochodzące z drogerii?

Skuteczne sprzątanie jest procesem pracochłonnym, często wymagającym dużego nakładu czasu. Nawet wykorzystując nowoczesne, inteligentne sprzęty czyszczenie jest trudne. Sam dobór odpowiednich środków czystości, które będą skuteczne często wymaga wielu prób i błędów. Czy lepiej wybrać przemysłowe środki czystości czy te z popularnych marketów i drogerii? A może zdecydować się na babcine środki?

Kiedy sprawdzą się przemysłowe środki czystości?

Środki czystości używane przez profesjonalne firmy sprzątające mają większe stężenie substancji aktywnych, dzięki czemu mogą być używane w większym lub mniejszym rozcieńczeniu w zależności od potrzeb. Gdy przestrzenie, które sprzątamy wymagają intensywnego czyszczenia substancje czyszczące tego typu sprawdzają się zdecydowanie lepiej. Substancje profesjonalne są sprzedawane zazwyczaj w formie koncentratu, mają również intensywny zapach i charakteryzują się dużą łatwością użytkowania. Często jednak konieczne są specjalne środki ochrony przy ich stosowaniu.

Środki z drogerii i marketów, czy różnią się jakością?

Najpopularniejsze jest kupowanie środków czystości w drogeriach i marketach. Są one dosyć skuteczne, często jednak cena jest niewspółmierna do jakości i wydajności, szczególnie gdy chodzi o środki czystości popularnych marek. Tego typu substancje są mniej skoncentrowane niż te do zastosowań profesjonalnych. Niestety ich opakowania są niezbyt duże i często trzeba uzupełniać ich zapasy, co nie jest zbyt ekologicznym rozwiązaniem.

Domowe sposoby przekazane przez nasze babcie i mamy?

Alternatywą dla chemicznych środków czystości są sposoby naszych mam i babć, które musiały sobie radzić ze sprzątaniem bez substancji chemicznych. Wiele przestrzeni było czyszczonych przy pomocy sody, octu, wody utlenionej i innych domowych środków różnego zastosowania. Czy są one mniej skuteczne? Zazwyczaj wymagają nieco większego nakładu pracy przy sprzątaniu, ale nie charakteryzują się mniejszą skutecznością. Są jednak dużo bardziej ekologiczne, szczególnie gdy wykorzysta się wielorazowe opakowania.