Rodzaje rolet zewnętrznych

Dlaczego ludzie tak chętnie kupują rolety zewnętrzne? Składa się na to kilka aspektów. Między innymi elementy z tej kategorii skutecznie chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Poza tym powodują, że pomieszczenia aż tak szybko się nie nagrzewają – to szczególnie ważne w okresie letnim. Elementy tego typu są generalnie bardzo uniwersalne. Przydają się bowiem przez cały rok kalendarzowy. Wyróżniamy różne rodzaje rolet zewnętrznych. O kilku najważniejszych z nich możecie dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Rolety naokienne

Nie brakuje osób, które decydują się na rolety naokienne. Czym charakteryzują się takie produkty? Są one dużo mniej widoczne porównując to do rolet choćby elewacyjnych. Poza tym jest tutaj możliwa optymalna integracja zabudowy wnęki razem z oknem. Z czego wykonane są skrzynki? Użyto tutaj PVC. Takie rolety zazwyczaj są ocieplane styropianem. Ważnym aspektem jest pokrywa rewizyjna. Znajduje się z tyłu albo na dole kasety. Dzięki temu nie ma żadnego kłopotu, aby dostać się do niej od wewnętrznej strony konkretnej lokalizacji. Produkty tego typu są bardzo uniwersalne. Wszystko dlatego, że sprawdzają się uwzględniając różne rodzaje stolarki okiennej (PVC, aluminium, drewno).

Rolety podtynkowe

Często wybierane są także rolety podtynkowe. To rozwiązanie uważane za bardzo eleganckie. Jest to spowodowane tym, że skrzynek tak naprawdę nie widać na elewacji budynku. Dla wielu osób ma to spore znaczenie. Jakie są inne walory? Oczywiście, rolety zewnętrzne podtynkowe dobrze wywiązują się ze swojego podstawowego zadania. Między innymi chronią domowników przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Poza tym dają szansę na relatywnie spore oszczędności. Wszystko dlatego, że ograniczają straty ciepła przedostającego się na zewnątrz pomieszczenia. Mają również dobre właściwości akustyczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają blisko hałaśliwej ulicy. Ten system rolet jest jednak przeznaczony wyłącznie w aspekcie nowego budownictwa.

Rolety nadprożowe

Chcecie wybrać rolety nadprożowe? W takim razie ta decyzja musi być podjęta już na etapie projektu domu. Potem ich zastosowanie nie będzie bowiem możliwe. Skrzynki są montowane w nadprożu okna (w trakcie stawiania budynku). W związku z tym nie są w ogóle widoczne. Jeśli chodzi o obudowę, to najczęściej stosuje się polistyren. Rolety tego typu mają między innymi walory estetyczne, ale nie tylko. Ludzie doceniają również kwestie termoizolacyjne oraz akustyczne.