Samochody Abartha: w czym tkwi ich wyjątkowość?

Abarth to jeden z tych koncernów, którzy wyróżnia się nieprzeciętna stylistyką. Wystarczy spojrzeć, aby wiedzieć, że mamy do czynienia ze stuprocentowym Skorpionem. Do tego dochodzą rozwiązania, dzięki którym auto porusza się szybko i zwinnie. To prawdziwa gratka dla miłośników jazdy mającej dać przede wszystkim przyjemność.

Z torów wyścigowych na europejskie ulice

Włoski producent sportowych samochodów do tworzenia swoich maszyn wykorzystuje imponującą historię rajdową, której protoplastą był Karl Abarth. Lata 50.i 60. należą w pełni do niego – to właśnie wtedy rozwinął skrzydła, tworząc jedną z najoryginalniejszych marek motoryzacyjnych na świecie. Potencjał techniczny, przetestowany na najważniejszych torach wyścigowych, wykorzystany został do ulepszania aut innej włoskiej marki – Fiata. Zmiany te opierały się w dużej mierze na chęci poprawy wydajności silnika, osiągów oraz dynamiki jazdy. To właśnie wtedy przypada czas największych osiągnięć Skorpiona, którymi możemy cieszyć się po dziś dzień.

Filozofia Skorpiona

Te niewielkie samochody mają do powiedzenia więcej w kwestii dynamicznej jazdy, niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Ich twórcom przyświecała jedna myśl: aby były to auta łatwe w prowadzeniu, zwinne, ale jednocześnie udoskonalone na tyle, aby ułatwić zdobywanie świetnych wyników, wysokich osiągów i wysokiej mocy. Innymi słowy, miały odpowiadać na oczekiwania kierowców, którzy za kierownicą chcieli poczuć swobodę, pewność, adrenalinę. Zresztą, nie zmieniło się to do dziś. Abarth dba o to, aby samochody z jego stajni zaskakiwały skutecznością, zachwycały osiągami, wzbudzały emocje i pozwalały na to, aby wyróżnić się z tłumu. Sportowa sylwetka i świetne rozwiązania techniczne to elementy, jakie w sposób szczególny wyróżniają markę, gwarantując jej stałe miejsce w panteonie nowoczesnych sportowych samochodów.