Jak skłonić Polaków do oglądania spektakli teatralnych?

Wiele osób mając do wyboru wyjście do kina i teatru wybierze to pierwsze. Dzieje się tak z bardzo wielu powodów, jednak na szczęście widać, że ta tendencja się odwraca. Wiele zależy nie tylko od samego podejścia Polaków do tej kwestii, ale także odpowiedniej promocji tej formy rozrywki.

Niepowtarzalny klimat

Udając się do teatru, musimy pamiętać o kilku zasadach. Wiążą się one miedzy innymi z adekwatnym strojem. Tenisówki i luźne jeansy, zamieńmy na elegancką sukienkę i koszulę. Warto także przybyć na miejsce chociaż kwadrans przed spektaklem, by mieć czas na skorzystanie z szatni oraz toalety, zanim zajmiemy swoje miejsce. Jest to istotne, ponieważ każde spóźnienie może przeszkodzić w odbiorze sztuki innym widzom, ale także zakłócić pracę samych aktorów. Podobną zasadę stosujemy w trakcie antraktu. Dokładnie pilnujmy godziny powrotu na salę. Oczywiście w żadnym wypadku podczas spektaklu nie korzystajmy z telefonów komórkowych, nie rozmawiajmy i nie jedzmy.

Dlaczego jednak kino?

Bez wątpienia wyjście na seans wymaga od nas mniejszego wysiłku. Nie musimy zbytnio zagłębiać się w opis filmu, na który się wybieramy, nie potrzebujemy także eleganckiego stroju. Co więcej nie musimy rezerwować biletu z dużym wyprzedzeniem. Wydaje się więc, że kino ma więcej plusów niż teatr. Ale czy na pewno? To właśnie podczas spektaklu będziemy mieli niepowtarzalną okazję obcować z kulturą wysoką, obejrzeć grę aktorską na żywo i chociaż na jakiś czas przenieść się do zupełnie innego świata.

Jak zachęcić Polaków do wizyt w teatrze?

Pomysłów jest wiele i na szczęście są one stopniowo wprowadzane w życie. Co roku organizowane są liczne akcje promocyjne, które pozwalają na kupno biletu w dużo niższej cenie. Wiele teatrów w Polsce, włącza do swoich repertuarów także lekkie, komediowe sztuki, tak chętnie wybierane przez wiele osób. Przykładem może być teatrszekspirowski.pl gdzie każdy znajdzie przedstawienie dopasowane do jego upodobań.