Sposoby na piękne i jędrne ramiona

Lato coraz bliżej. Niedługo założymy letnie sukienki i bluzki na ramiączkach odsłaniające ramiona. Niestety nie każdą kobietę natura obdarzyła zgrabnymi, jędrnymi ramionami. Większość pań narzeka na zwisającą, wiotką skórę na ramionach, na zbyt chude lub zbyt grube ramiona. W okresie jesienno–zimowym wszelkie niedoskonałości ukrywamy pod ubraniem, ale wiosną warto zatroszczyć się o te partie ciała, by latem bez skrępowania odsłonić ramiona.

Skutecznym sposobem zapobiegającym zwiotczeniu mięśni ramion są odpowiednio dobrane ćwiczenia na ramiona. Należy ćwiczyć przede wszystkim triceps – mięsień leżący w tylnej części ramienia, który w przeciwieństwie do bicepsa – mięśnia przedniego jest słabiej wyćwiczony. Wiele kobiet narzeka na wygląd swoich ramion, a jednocześnie boi się cokolwiek z nimi zrobić obawiając się nadmiernego rozrostu mięśni.

Kształt ramion można poprawić wykonując odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. Dobre efekty przyniosą ćwiczenia aerobowe oraz ćwiczenia siłowe.

Nie bójmy się hantli

Bardzo przydatnym sprzętem do ćwiczeń ramion są hantle. To bardzo poręczny sprzęt. Można je wszędzie ze sobą zabrać. Hantle mogą być wykonane z różnych tworzyw.

Ciężar hantli powinien być dostosowany do możliwości osoby ćwiczącej. Podczas treningu należy przyjąć odpowiednią postawę ciała, przede wszystkim zachować proste plecy. Ćwiczenia z hantlami mają korzystny wpływ nie tylko na wygląd ramion, ale modelują też całą sylwetkę, ujędrniają biust, poprawiają kondycję fizyczną i postawę ciała.

Mitem jest, że ćwicząc z ciężarkami kobiety stają się bardziej muskularne. Ćwiczenia z hantlami wzmacniają, ujędrniają, ładnie rzeźbią mięśnie nie powodując nadmiernego wzrostu mięśni.

Treningi z hantlami są niezwykle proste, posiadając hantle w domu można ćwiczyć w dowolnej chwili, o dowolnej porze dnia, np. podczas oglądania ulubionego serialu czy słuchając ulubionej muzyki.

Pielęgnacja skóry

Bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry. Raz na tydzień dobrze jest zrobić peeling, warto też każdego dnia stosować balsamy nawilżające i ujędrniające skórę. Należy pamiętać, że utrata tkanki tłuszczowej to nie jest szybki proces wymagający cierpliwości, zmiany sposobu odżywiania oraz regularnych ćwiczeń. Jeżeli więc w porę zaczniemy regularnie ćwiczyć kilka razy w tygodniu, będziemy mogły bez skrępowania przywitać lato w lekkiej sukience odsłaniającej piękne, jędrne ramiona.