Styl marynarski — czym się charakteryzuje?

Styl marynarski możemy zaliczyć do jednych z tych trendów, który zdaje się nie wychodzić z mody! Spotykany jest zarówno w akcesoriach, biżuterii, jak i wnętrzach, jednak to właśnie na ubraniach pojawił się w pierwszej kolejności. Poznaj styl marynarski!

Czym jest styl marynarski?

Styl marynarski charakteryzuje się uniwersalnymi barwami i wzorami, które pasują tak naprawdę do każdego. To połączenie minimalizmu i niewymuszonej elegancji. Najczęściej spotykane kolory w marynarskim stylu to czerwień, bordowy, granatowy, czy też biały. Mile widziane są także lniane spodnie i złote elementy, np. na mankietach, czy spodenkach.

Najpopularniejszym wzorem są paski. Bluzka w paski, sukienka, koszula, spodnie — wszystkie te elementy garderoby będą odpowiednie. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji, zerknij tutaj: Bialcon.pl.

Styl marynarski można dowolnie interpretować i modyfikować. Wystarczy jeden, charakterystyczny element i marynarska stylizacja jest już gotowa!

Kilka słów o historii stylu marynarskiego

Marynarski styl, jak sama nazwa wskazuje — zrodził się z zainteresowania strojem marynarzy. Były to ich charakterystyczne mundury przeznaczone do pracy na morzu. Oryginalnie marynarska koszula miała 21 granatowych pasów i co ciekawe — miały one symbolizować zwycięskie bitwy Napoleona.

Pierwsze letnie stylizacje w stylu marynarskim zaczęły pojawiać się już w XIX wieku. To dzięki takim ikonom, jak Coco Chanel czy Audrey Hepburn — styl marynarski zyskał ogromne zainteresowanie. Pojawił się również na okładce „Vouge’a”, na której modelka miała bluzkę w paski i granatowe dzwony.

Pomimo upływu lat, styl marynarski nadal cieszy się niemałym zainteresowaniem. Obecnie najczęściej gości w garderobach w formie bluzek i koszul w paski, a także granatowych marynarek ze złotymi elementami, czy też lnianych spodniach. Często jest przeplatany z innymi stylami. Dzięki temu, że jest uniwersalny, zastosujesz go przy każdej okazji.