Subaru XV od strony bezpieczeństwa

Nowa generacja crossovera Subaru zachwyca rozwiązaniami technicznymi, które ulepszono w celu zwiększenia komfortu jazdy, ale nie tylko. Projektanci postarali się o naprawdę wiele rozwiązań istotnych pod względem bezpieczeństwa i pewności prowadzenia.

Zaawansowane bezpieczeństwo

Patrząc na Subaru XV – zwłaszcza jego unowocześnioną wersję – nie można oprzeć się wrażeniu, że twórcom znakomicie udało się połączyć dynamikę i delikatność, z jaką prowadzi się ten model. Okazało się, że największe znaczenie ma tutaj bezpieczeństwo. Zastosowanie systemów zwiększających pewność za kierownicą, chroniących zdrowie i życie pasażerów, a także innowacje techniczne utwierdzają w przekonaniu, że to obecnie jeden z najciekawszych dostępnych na rynku wyborów, jeśli zależy nam na jak największym bezpieczeństwie.

Idea ta została wpisana niemal w każdy element samochodu. I nie są to czcze słowa – skuteczność tych rozwiązań potwierdzona została przez testy zderzeniowe Euro NCAP. Osiągnięcie 5-gwiazdkowej, najwyższej punktacji, a także 90-procentowa skuteczność ochrony dzieci świadczą o tym, że jest to samochód przygotowany na każdą ewentualność.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Japoński kompakt porusza się pewnie po każdym typie nawierzchni, zawdzięczając to nadzwyczaj sztywnemu zawieszeniu. W nowym modelu zostało ono wzmocnione, aby jak najprecyzyjniej odpowiadać na potrzeby tak kierowcy, jak i ciągnącej się przed nim drogi. Znacznie sprawniej działają również takie elementy, jak hamulce czy wspomaganie. Dzięki nim można w porę zareagować na drodze, a także cieszyć się swobodną jazdą bez względu na warunki.

Skuteczny system bezpieczeństwa to także szereg rozwiązań zastosowanych w samej kabinie. Trudno wyobrazić sobie współczesny samochód bez pasów bezpieczeństwa oraz poduszek powietrznych. Subaru XV został pod tym względem dopieszczony w każdym calu. Pasażerowie są chronieni nie tylko dostępne w standardzie przednie, przednie-boczne i kurtynowe, ale także kolanowe poduszki powietrzne, które chronią nogi przed uszkodzeniem w razie kolizji.

Z podobną troską projektanci podeszli do stworzenia foteli kierowcy i pasażerów. Przesunięto je do tyłu i wyprofilowano w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia kręgosłupa podczas zderzenia. Uzupełnieniem tego jest mocowanie fotelików dziecięcych zgodne z normą ISO-FIX, które zapewnia dziecku komfortową i bezpieczną jazdę.