Trzy sytuacje, w których wyciągarka samochodowa jest wybawieniem

Odpowiednio wyposażony pojazd może być nie tylko doskonałym środkiem lokomocji, lecz również służyć do całkiem innych celów. Dzięki wyciągarce samochodowej sprawdzi się on zarówno podczas wypadku drogowego, którego jesteśmy świadkiem, jak i wykonując bardziej codzienne czynności na przydomowym podwórku. Do czego przydaje się wyciągarka?

Sytuacje awaryjne na drodze

Na drogach mogą nas spotkać bardzo różne sytuacje. Awarie mogą się przytrafić nie tylko nam, ale też mijanym uczestnikom ruchu. Z wyciągarką Dragon Winch zamontowaną na pojeździe możemy na przykład wybawić z opresji osobę, której auto wypadło z drogi i utknęło w rowie. Czasem, przy małej prędkości zniszczenia są na tyle małe, że umożliwiają dalszą jazdę, jednak problemem jest przede wszystkim, wydostanie się z głębokiej pułapki. Właśnie wyciągarka może temu zaradzić. Z kolei jadąc po bocznych drogach, każdemu zapewne choć raz zdarzyło się ugrzęznąć w błocie. Wtedy również sprzęt ten sprawdzi się doskonale. Wystarczy zaczepić taśmę poliamidową, czy stalową linę z uszami wokół drzewa lub innego stałego elementu i uruchomić silnik wyciągarki. W ten sposób bez problemu wydostaniem się z grząskiego terenu bez konieczności wzywanie pomocy.

Uprawiaj swoje hobby bez przeszkód

Powyższy przykład, gdy nie jesteśmy w stanie wydostać pojazdu z błota, to swego rodzaju codzienność dla off-roadowców. To osoby, które biorą udział w rajdach po wymagającym terenie, gdzie bardzo łatwo jest ugrzęznąć w miękkim podłożu. Właśnie wtedy wyciągarka staje się wyposażeniem niezbędnym. Można szybko poradzić sobie z taką sytuacją i kontynuować jazdę. Chyba żaden off-roadowiec nie chciałby co chwilę wzywać kogoś do pomocy. Dzięki takiemu urządzeniu nie musi tego robić.

Porządkowanie terenu

Sprzęt, o którym tutaj mowa przyda się również w sytuacji, gdy trzeba przestawić coś masywnego na podwórku. Często w takich momentach poszukujemy kogoś, kto dysponuje ciężkim sprzętem, więc trzeba liczyć się z dodatkowym wydatkiem. A przecież dla osoby, która posiada wyciągarkę, przesunięcie dużych kłód i kamieni, czy innych masywnych przedmiotów to nic trudnego. Zatem uporządkowanie terenu można przeprowadzić sprawnie i bez angażowania dodatkowych maszyn, czy szukania pomocników.

Powyżej wymieniliśmy jedynie trzy przykładowe scenariusze, gdzie wyciągarka sprawdza się doskonale, choć oczywiście jest ich znacznie więcej. Urządzenie, o którym mowa jest na tyle uniwersalny, że znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. O tych bardziej nietypowych sytuacjach można przeczytać tutaj: Nietypowe wyzwania, przy których pomoże wyciągarka samochodowa.