Wnętrza w stylu skandynawskim – piękno w czystej postaci

Decydując się na aranżacje wymarzonego lokum często zastanawiamy się nad tym, na jaki styl postawić. Niektórzy z nas, nieodłącznie od kilkunastu lat stawiają na proste formy, które w połączeniu z drewnianymi elementami tworzą spójną, gustowną całość. Z coraz większym impetem „na salony” wchodzi jednak tendencja aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim – jest to bez wątpienia jedna z piękniejszych alternatyw urządzenia zarówno mniejszych, jak i większych mieszkań.

Wnętrza w stylu skandynawskim – prostota i biel

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym charakteryzują się wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Styl ten stawia przede wszystkim na przejrzysty, jasny przekaz oraz minimalizm dodatków. Mimo, że wnętrza nie wyróżniają się różnorodnością, jeśli chodzi o kolorystykę są piękne i bez wątpienia przypadną do gustu zarówno osobom młodym, jak i osobom w podeszłym wieku, które chcą czuć się dobrze w obrębie swojego domu. Minimalizm dodatków, jakim charakteryzują się wnętrza w stylu skandynawskim opiera się na detalach, które pozwalają na stworzenie pięknego, nieoczywistego efektu. Mowa tu chociażby o niewielkich obrazach, czy zdjęciach, które w nienachalny sposób ozdobią nasze wnętrza.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Mówiąc o stylu skandynawskim często zastanawiamy się nad aranżacją pokoju gościnnego, czy sypialni. Faktem jest jednak, że pomieszczeniem, które jest niekwestionowanym liderem skandynawskiego stylu jest kuchnia – pełna przestrzeni i jasnych barw. Styl skandynawski w kuchni to przede wszystkim jasne, jednolite meble, komponujące się z delikatnymi dodatkami. Ciekawą opcją, stosowaną często w kuchniach w stylu skandynawskim jest dobór mebli i sprzętów AGD tak, aby w sposób nienachalny ze sobą kontrastowały. Ogromną rolę spełniają tu również wyróżniające się zasłony, czy ciekawe ozdoby ścienne – obrazy czy zdjęcia z modnymi motywami roślinnymi.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia jest bez wątpienia jednym z ulubieńszych pomieszczeń każdego z nas. Kojarzy nam się bowiem nie tylko z błogim odpoczynkiem i relaksem ale również – regenerującym snem. Styl skandynawski wprowadzony do naszej sypialni bez wątpienia nada jej indywidualnego charakteru i sprawi, że z nieukrywaną przyjemnością będziemy do niej wracać. Stonowane zasłony, czy ciekawe, delikatnie kontrastujące z kolorami ścian meble pomogą stworzyć spójną i jednocześnie wyjątkowo piękną całość. Warto postawić również na niepozorne detale, które sprawią, że nasz azyl będzie wyróżniał się spośród pozostałych pomieszczeń w domu – mowa tu chociażby o ciekawych poszewkach na poduszki, gustownym zegarze czy ciekawych ozdobach ściennych. Postawić możemy również na przyozdobienie naszej sypialni poprzez elementy wykonane własnoręcznie – podkreśli to indywidualność i oryginalność wnętrza!