Wysoki brodzik do kabiny prysznicowej – wady i zalety

Kabina prysznicowa to funkcjonalne, eleganckie rozwiązanie, które świetnie sprawdza się nie tylko w małych łazienkach. Jedną z opcji, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu kabiny prysznicowej do naszej łazienki jest wielkość i wysokość brodzika. Czy warto zdecydować się na brodzik wysoki do naszej łazienki?

Brodziki wysokie – możliwie wymiary

Brodziki do kabin prysznicowych są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach, czasem umożliwiających zagospodarowanie wnęk czy też niewielkiej powierzchni użytkowej w łazience. Choć najczęściej spotykane są niskie brodziki, wystające lekko ponad poziom podłogi, możemy znaleźć również Brodziki wysokie, nawet do metra nad podłogą.

Wysoki brodzik może mieć podstawę o dowolnym kształcie. Najpopularniejsze są na bazie ćwiartki lub wycinka koła, ale znajdziemy również kwadratowe, prostokątne, okrągłe czy owalne. Taki typ brodzika często ma wyprofilowane siedzisko na jednym z boków.

Do czego przydaje się wysoki brodzik

Instalacja wysokiego brodzika umożliwia połączenie zalet kabiny prysznicowej i wanny. W brodzikach wysokich możemy z łatwością wykąpać dziecko czy zwierzątko domowe, a także wykonać pranie ręczne czy umyć różnego rodzaju duże przedmioty, bez obaw zachlapania wodą całej łazienki.

Brodzik z siedziskiem, szczególnie w połączeniu z zamontowaniem specjalnych poręczy, ułatwia również skorzystanie z kabiny osobom starszym oraz z trudnościami z poruszaniem się w pełnym zakresie. Jest wygodny także dla dzieci uczących się samodzielnego korzystania z łazienki.

Kiedy należy się zastanowić dwa razy?

Kabiny prysznicowe z brodzikami wysokimi mają bardzo wiele zalet. Łatwo wpasowują się nawet w niewielką łazienkę i wygodnie się z nich korzysta, nie tylko podczas brania standardowego prysznica.

Jednak takie rozwiązanie nie nadaje się dla osób, których poruszanie się jest znacznie ograniczone, na przykład niepełnosprawnych ruchowo, dla których samo wejście do kabiny byłoby problemem. Nie gwarantuje również odpowiedniej ilości miejsca opiekunowi, który miałby pomagać podczas mycia.