Zadania systemów RFID

Systemy RFID cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Stosowane są przeważnie w zautomatyzowanych oraz nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Przepływ informacji

W takich miejscach z reguły przepływ informacji jest bardzo duży i ciężko jest nad wszystkim zapanować. W tym artykule omówimy zasadę działania wyżej wymienionych systemów, a także przedstawimy ich najważniejsze zalety. Na samym początku warto wyjaśnić, co właściwie oznacza skrót RFID. RFID to inaczej Radio Frequency Identification, czyli w języku polskim sposób identyfikacji przy użyciu fal radiowych.

System RFID

Tego typu systemy są w stanie zapisywać oraz odczytywać dane nawet na bardzo dużą odległość. Jeżeli chodzi o identyfikację osób lub obiektów, to prym wiedzie technologia RFID. Takie systemy używane są naprawdę w wielu branżach oraz procesach. Technologia poszła bardzo mocno do przodu i obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej mogliśmy tylko pomarzyć. Najczęściej wykorzystywane są oczywiście w logistyce i przemyśle, ale przydają się też na produkcji oraz magazynowaniu.

Kontrola jakości

Ułatwiają monitorowanie linii produkcyjnych, dzięki czemu kontrola jakości przebiega sprawniej. Pozwalają szybciej wykryć błędy produkcyjne oraz wszelkie wady produktu. Przy pomocy systemów RFID można też łatwiej śledzić poszczególne materiały oraz maszyny. Wszyscy powinni być zadowoleni, ponieważ procesy odbywają się szybko i kompleksowo. Warto dodać, że klasyczne kody kreskowe zostały skutecznie zastąpione systemami RFID. Takie nowoczesne rozwiązania, jak Systemy rfid można spotkać w wielu przedsiębiorstwach.