Zalety aluminiowych drzwi wejściowych do domu

Stolarka aluminiowa nie jest tak popularna jak ta PCV czy drewniana, ale również na swoje zalety. Skupmy się tutaj na aluminiowych drzwiach wejściowych do domu jednorodzinnego. Czy warto je zakupić?

Aluminium jest materiałem lekkim, wytrzymałym, odpornym na czynniki atmosferyczne, dlatego często używanym w branży budowlanej i wykończeniowej. Wykonana z aluminium stolarka okienna i drzwiowa jest dzisiaj spotykana coraz częściej – nie tylko w halach produkcyjnych, magazynowych czy w biurowcach, ale również w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym.

Drzwi z aluminium – także do domu jednorodzinnego

Najczęściej drzwi wejściowe do domu wykonuje się z drewna, oklejanej stali czy z PCV, ale również do wyboru mamy inne materiały, w tym aluminium. Stolarka aluminiowa do domów jednorodzinnych wcale nie jest mało estetyczna – wprost przeciwnie, ponieważ może być wykończona na wiele kolorów i może być także uzupełniona dekoracyjnymi przeszkleniami oraz doświetlami górnymi i bocznymi. Drzwi aluminiowe chętnie wybierane są do budownictwa niskoenergetycznego, czyli takiego, w którym chodzi o maksymalne obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną – do domów energooszczędnych, pasywnych.

Wynika to z faktu, że ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Warto także wskazać, że stolarka aluminiowa jest odporna na czynniki zewnętrzne – niskie i wysokie temperatury, opady. Nie odkształca się pod wpływem wilgoci oraz temperatur. Nie wymaga również specjalnych prac konserwacyjnych, które są niezbędne w przypadku drzwi drewnianych. Ponadto drzwi aluminiowe możemy zakupić również jako antywłamaniowe – dzięki ich specjalnej budowie i zastosowanym rozwiązaniom możemy zapobiegać włamaniom i zabezpieczyć skuteczniej siebie, bliskich i swoje mienie.

Drzwi z aluminium – ile za nie zapłacimy?

Główną wagą drzwi aluminiowych jest ich dość wysoka cena – zapłacimy za nie więcej niż za stolarkę z PCV czy ze stali, ale jeśli chodzi o drzwi drewniane, ceny najczęściej są porównywalne. Koszty drzwi wejściowych wykonanych z aluminium waha się od około 4 tysięcy do nawet 16 tysięcy złotych w zależności od ich konstrukcji oraz producenta. Dokładne informacje dotyczące kosztów stolarki aluminiowej można znaleźć bezpośrednio u sprzedających.