Zaręczyny na plaży

herba zaręczyny (1).jpg

Czy lepsze są zaręczyny spontaniczne czy też od dawna zaplanowane? Chyba nie ma tutaj reguły. Istotne, że jest to bardzo ważny krok w życiu dwojga zakochanych ludzi, którzy pragną wstąpić w związek małżeński.

Gdzie wyjechać w podróż, aby przeżyć wspaniałe zaręczyny?

Wybór idealnego miejsca na romantyczne zaręczyny zależy między innymi od preferencji pary, ich wspólnych zainteresowań, ale też zasobności portfela. Bardzo romantyczne wydają się zaręczyny w Paryżu, we Francji. Taka wycieczka z pewnością będzie niezapomniana.

Zaręczyny nad morzem, na plaży, o zachodzie słońca, to coś, o czym marzy każda dziewczyna. Warto więc, aby chłopak wziął pod uwagę te pragnienia i zaplanował zaręczyny pamiętając o upodobaniach ukochanej osoby. Czasem zaręczyny przeżywa się tylko we dwoje, a czasem zaprasza się rodziców i bliskich.

Zaręczyny z dala od Polski

Można wyjechać w podróż, aby zaręczyć się z dala od Polski. Podróżnicy często tak robią. Popularne są zaręczyny w różnych, nietypowych miejscach, w czasie lotu balonem, na szczycie wysokiej góry, na pełnym morzu.

Warto jednak dopasować formę, czas i miejsce oświadczyn do charakteru, poglądów, indywidualnych preferencji osób, które mają w tym wydarzeniu uczestniczyć. Nie każdy będzie zadowolony z czegoś ekstremalnego, niektórzy wolą tradycję. Zaręczyny nad morzem, na pięknej plaży, wyznanie miłości w takich okolicznościach sprawi, że w oczach pojawią się łzy.

Czy dziewczyna może się oświadczyć?

Jeśli chodzi o podział ról w związku, kiedyś zajmowanie się domem w całości było domeną kobiet. Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej. Pary najczęściej dzielą się obowiązkami domowymi. Bywa, że mężczyzna bierze długi urlop rodzicielski i opiekuje się dzieckiem w domu, podczas gdy jego partnerka robi karierę.

Warto przedyskutować te kwestie jeszcze przed zaręczynami, a na pewno przed zawarciem związku małżeńskiego. Wszystko po to, aby wytrwać w tym związku aż do śmierci. Taki jest przecież cel, kiedy przysięga się miłość, wierność i uczciwość małżeńską.