Żarówki LED E14 – gdzie można je spotkać?

Żarówki LED E14 – gdzie można je spotkać?

O ile żarówki LED są bardzo popularne w ostatnich latach, o tyle stosunkowo rzadko spotyka się modele z gwintem E14. Gdzie najczęściej się je montuje?

Kinkiety i lampy ścienne

W związku z tym, że żarówki ledowe E14 mają dość niewielkie rozmiary, implementuje się je w dość smukłych i niewielkich lampach. Mowa tu oczywiście o kinkietach i lampach ściennych, które doskonale się do tego nadają.

Niektóre z tych lamp przypominają swoim kształtem kwiaty, co oznacza, że wprowadzenie do nich standardowych żarówek z gwintem E27 byłoby niemożliwe. Dlatego żarówki LED E14 nadal są rozchwytywane przez klientów.

Lampy stojące

Niektóre lampy stojące również posiadają gniazda na Żarówki ledowe e14. Mowa tu oczywiście o lampach składających się z dwóch źródeł światła, a co za tym idzie – z dwóch obwodów zasilających dwie odrębne żarówki.

Jedną z nich (a zarazem tą najjaśniejszą) jest oczywiście żarówka z gwintem E27. Pełni ona funkcję oświetlenia głównego. Niemniej w takich lampach znajduje się też żarówka z gwintem E14, która jest pomocniczym źródłem światła.

Lampy biurkowe

W lampach biurkowych bardzo często spotyka się żarówki ledowe E14, a to dlatego, że również i te lampy są relatywnie niewielkie. Dlatego tak ważne jest, aby kupować w miarę jasne żarówki, które dadzą pożądaną ilość światła.

Podsumowując, żarówki z gwintem E14 może i nie są tak popularne jak żarówki E14, ale i tak są wykorzystywane w nowoczesnym oświetleniu. A to dlatego, że łączą w sobie niewielkie zużycie energii i dużą jasność świecenia.