Wnioski urlopowe – co musisz o nich wiedzieć?

Każdy pracownik ma prawo do urlopu, a udzielany on jest na podstawie wniosku urlopowego. W wielu firmach odbywa się to o wiele szybciej niż tradycyjnie. Jak to możliwe?

Inteligentny program

Niektóre firmy radzą sobie lepiej, bo korzystają z nowoczesnych sposobów ewidencji pracy. Takim czymś jest program inEwi, który znajdziemy na stronie inewi.pl pozwalający między innymi na łatwe składanie wniosków urlopowych. Bezproblemowo, bez zbędnej zwłoki są rozpatrywane, a dzięki tej automatyzacji wszyscy zainteresowani – kierownicy, dział HR i pracownicy mają mniej związanych z tym obowiązków.

Elektroniczny obieg dokumentów

Zapomnij o papierologii, o piętrzących się na biurkach papierach, o poupychanych na półkach dokumentach, których nikt nie kontroluje. Aplikacja inEwi wprowadza całkowicie elektroniczny obieg dokumentów, co sprawia, że wszelkie czynności – składanie, akceptowanie, odrzucanie wniosków lub podgląd ilości dni urlopowych – odbywa się nieporównywalnie szybciej niż wcześniej.

Wygoda i automatyzacja

InEwi współpracuje z popularnymi programami kadrowo-płacowymi, jak Comarch Optima, Sage Symfonia, R2Płatnik czy Insert Gratyfikant GT, co oznacza, że bez problemu wyeksportujemy do nich wszelkie dane. Wszystkie wnioski urlopowe można zapisać do plików PDF i udostępnić dalej. Następnie można je wydrukować, by stworzyć Karty Urlopowe.

Łatwiej się zarządza firmą, gdy wszystko widać jak na dłoni – taki efekt zapewnia Widok roczny, czyli plan urlopów dla pracowników. Na przejrzystym kalendarzu zobaczymy roczne zestawienia z wszystkich wniosków urlopowych, dzięki czemu mamy większą kontrolę na działalnością firmy.

Zyskują pracownicy, bo każdy z nich może zalogować się na swoje konto przez dowolną przeglądarkę (i z dowolnego urządzenia), by dodać wniosek o urlop. Osoby wyznaczone do akceptacji dostaną odpowiednie powiadomienia, że tak wniosek wpłynął. Później, gdy już decyzja, co do urlopu została podjęta, pracownik zostaje o niej poinformowany również tą samą drogą.

Nietrudno zauważyć, że to działa, że przynosi wymierne efekty! Warto pomyśleć o swojej firmie, o tym jakie to zapewnia możliwości dla naszej organizacji. Jednocześnie polecamy ciekawy okołotematyczny artykuł pt. “W jaki sposób uprościć przygotowanie grafiku pracy?”.