Jak inwestować pieniądze bez ryzyka ich straty?

Rekordowo niskie oprocentowanie lokat nie zachęca do inwestowania. Co mają zrobić osoby, które chciałyby, by zaoszczędzone przez nie pieniądze przynosiły zyski? Jak zainwestować środki bez ryzyka straty?

Czy istnieją sposoby na szybki i wysoki zysk?

Inwestowanie na giełdzie pozwala osiągnąć większy zysk w ciągu jednego dnia niż przez cały rok oszczędzania na lokacie. Ryzyko jest jednak ogromne, można bowiem równie szybko stracić zainwestowane pieniądze. Do tego, żeby zacząć inwestować na giełdzie, trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Można powierzyć swoje środki maklerom, ale nawet to nie gwarantuje bezpieczeństwa. Podobnie rzecz ma się z obligacjami korporacyjnymi, czy funduszami inwestycyjnymi. Można na nich zarobić, lecz ryzyko inwestycyjne jest duże. Co jakiś czas pojawiają się oferty różnego rodzaju sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety, z większością z nich łączy się ryzyko utraty oszczędności. Szybko nie oznacza bezpiecznie.

Inwestycje bez straty

Lokatę obecnie trudno nazwać inwestycją. Jest to raczej sposób na przechowywanie pieniędzy, zapewniający, że nie stracą one na wartości z powodu inflacji. Jak inwestować pieniądze, by przyniosły zysk w sposób bezpieczny? Z pewnością są na to sposoby pozabankowe. Ich wybór w dużej mierze zależy od tego, jaką ilość środków mamy do zainwestowania oraz czasu, na który możemy zablokować środki. Mogą to być np. obligacje skarbowe. Są lepiej oprocentowane od lokat, a równie bezpieczne. Zysk jest w tym przypadku nie tak wielki jak na giełdzie, lecz pewny. Innym sposobem jest platforma do inwestycji – fastinvest.com. Pożyczki społecznościowe w bezpieczny sposób generują zyski. Nie są to ogromne kwoty, ale za to operacje pozbawione ryzyka. Biorąc pod uwagę, że można w nie zainwestować nawet małe sumy i w każdej chwili wycofać pieniądze, jest to niezwykle wygodny sposób inwestowania. Inwestor sam wybiera pożyczki, które chce współfinansować.

Wybierając sposób na inwestycję, należy zawsze kierować się pełnym zrozumieniem mechanizmów ich działania. Nie należy inwestować w coś, co nie do końca się rozumie. Decyzje powinny być podejmowane zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a nie pod wpływem emocji i chęci szybkiego wzbogacenia się.