Cechy żelu dezynfekującego vimedin

Żel dezynfekujący vimedin to preparat stosowany w celu ograniczenia przemieszczania się zarazków, wirusów i bakterii. Dostępny jest w opakowaniach o pojemności 100 ml, 250 ml oraz 1000 ml. Dzięki temu można zaopatrzyć się w produkt najlepiej pasujący do konkretnego pomieszczenia.

Gdzie stosować środki do dezynfekcji rąk?

Przed falą COVID-19 dezynfekcję stosowano przede wszystkim w szpitalach, lecznicach oraz obiektach zbiorowego żywienia lub w zakładach zajmujących się produkcją żywności. Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy Żel dezynfekujący vimedin stał się produktem powszechnie stosowanym w niemal wszystkich miejscach, w których przebywają ludzie. Częste wcieranie płynu w dłonie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie zarażenia się nie tylko koronawirusem, ale także chorobami typu grypa żołądkowa.

Różnica między dezynfekcją higieniczną a chirurgiczną

W ośrodkach medycznych znajdują się wytyczne, które wskazują, jak należy dezynfekować dłonie. Medycy zobowiązani są do bardzo dokładnego i precyzyjnego wykonywania odkażania. Żel należy rozprowadzać na całej powierzchni dłoni oraz między palcami i na nadgarstkach. Wcieranie musi trwać odpowiednią ilość czasu, który nie powinien być krótszy niż minuta. Rąk nie trzeba wycierać, ponieważ żel sam wchłonie się w skórę. Dezynfekcja higieniczna może być skrócona do trzydziestu sekund, ale również musi być wykonywana z odpowiednią starannością.

Na co uważać podczas stosowania żelu dezynfekującego vimedin?

Przy stosowaniu żelu vimedin trzeba pamiętać o zachowaniu ogólnych zasad bezpieczeństwa. Należą do nich między innymi unikanie kontaktu preparatu z oczami oraz niestosowanie żelu przy otwartym ogniu. Preparat jest łatwopalny i każdy kontakt ze zbyt ciepłym źródłem może zakończyć się zaprószeniem ognia. Tak jak przy stosowaniu innych produktów należy pamiętać, aby nie używać żelu po upłynięciu jego terminu ważności. Po tym czasie żel może utracić swoje właściwości i nie przynosić oczekiwanych efektów.