Czym charakteryzują się drewniane domy prefabrykowane?

Czym charakteryzują się drewniane domy prefabrykowane?

Drewniane domy prefabrykowane zdobywają w Polsce coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o domach, które wznoszone są z gotowych elementów, dzięki czemu czas budowy skraca się do kilku tygodni.

Funkcjonalne i energooszczędne budynki dla wymagających inwestorów

Nowoczesne domy prefabrykowane zachwycają nie tylko stylistyką, ale również komfortowym wnętrzem. Największym atutem technologi modułowej jest to, że budynki bez problemu można montować nawet w okresie zimowym.

Drewniane prefabrykaty oparte są na lekkiej konstrukcji, dzięki czemu są bardzo łatwe w transporcie i montażu/demontażu. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można przenieść dom na nową działkę. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby modułowe konstrukcje rozbudować o kolejne elementy.

Z jakiego materiału powstają drewniane domy prefabrykowane?

Jak sama nazwa wskazuje drewniane domy prefabrykowane powstają z drewna. Najlepsze parametry użytkowe oferuje rewelacyjne drewno skandynawskie, które w swojej klasie nie ma sobie równych. Drewno jest komorowo suszone, dzięki czemu uzyskana jest optymalna wilgotność. W dużej mierze to właśnie dzięki suszeniu nie ma nawet najmniejszego problemu z rozwojem pleśni, grzybów i owadów.

Warto wspomnieć także o tym, że drewno skandynawskie jest strugane z czterech stron. Poszczególne krawędzie są dodatkowo fazowane, dzięki czemu znacząco zwiększa się odporność na działanie ognia. Godne uwagi są również domy z drewna CLT, które znaleźć można w ofercie https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/.

Co warto wiedzieć o drewnianych domach z prefabrykatów?

Drewniane domy prefabrykowane w zależności od potrzeb mogą być wznoszone w technologii otwartej albo zamkniętej. W tym pierwszym rozwiązaniu producenci w fabryce wykonują wyłącznie szkielet drewniany. Po przetransportowaniu go na miejsce budowy i po zamontowaniu należy go jeszcze wykończyć.

Jeżeli chodzi o technologię zamkniętą, to na prac budowy trafiają tylko kompletne moduły domu drewnianego. Z wielowarstwowych ścian zewnętrznych stawia się szkielet drewniany, który następnie pokrywa się poszyciem z popularnych płyt MFP.